proces adopce

koupě štěněte

V naší chovatelské stanici si nelze zarezervovat konkrétní štěně. Zájemci nám v první řadě vyplní dotazníky, díky těmto dotazníkům zjistíme jaké má zájemce preference, jaké štěně si přeje, co s ním plánuje dále dělat, co o plemeni ví a zjistíme také, jestli nám takový zájemce vyhovuje. Pokud ano, chceme se s ním osobně sejít a poznat se navzájem. Na základě dotazníku roztřídíme štěňata cca po dovršení 6 týdně stáří, které podle nás nejlépe splňuje požadavky a nejlépe se k majiteli hodí, tedy na základě povahy štěňátka vybereme ten nejlepší domov. Pokud majitel toto štěně z jakéhokoliv důvodu nechce, hledáme prckovi ten pravý domov jinde. Vhodnost spojení štěněte a majitele klademe na první místo, nikoli pořadník zájemců.

Povahu štěněte nelze zaručit, povahu vytváří i majitel sám po přivezení domů, geny a mnoho dalších faktorů, snažíme se však udělat co jen jde, aby to vyšlo. Děkujeme, že náš přístup respektujete.

PES A PÁN JSOU TÝM!
Aby takový tým dobře fungoval, mělo by štěně co nejvíce splňovat požadavky zájemce / nového majitele, abychom pro vás našli toho nejlepšího parťáka, rozhodli jsme se rozdělovat štěňata trochu jinak než je zvykem.
logo chovatelské stanice Original Tobias
Před pořízením štěněte nebo odrostlejšího psa je třeba si uvědomit několik zásadních věcí:
 • Štěně není věc, ale živý tvor, který tady může být opravdu mnoho let (cca 15 let).
 • Pes je na nás 100 % odkázán, proto mu musíme být schopní zajistit každodenní péči (krmení, venčení, česání, hlazení, hraní, a další).
 • Obzvlášť první rok je psychicky i fyzicky velmi náročný a je třeba s tím počítat.
 • MAS mívá pubertu přibližně od 6-24 měsíců (individuálně dle konkrétního jedince), v tomto období je potřeba více pracovat a věnovat se mu intenzivně a důsledně.
 • Štěně není hračka pro děti, dětem psa nepořizujte, pořiďte si ho sami a dítě vám může pomáhat.
 • Nekupujete si nový telefon ale živé zvíře, důkladně a pečlivě zvažte koupi.
 • Sepište si kolik máte každý den času, jaké jsou vaše plány do budoucna, co se psem chcete dělat, jaké sporty, zda jej chcete do chovu, kdo se o něj bude v rodině starat a mnoho dalšího, za tyto informace budeme rádi nejen my (proto je dobré je mít promyšlené), ale na základě těchto údajů je nejlepší zvážit, zda je Miniaturní americký ovčák plemeno vhodné právě pro vás.
 • Nezapomeňte  zvážit i zda máte kam psa umístit v době dovolené nebo nemoci.
 • V neposlední řadě je také důležité promyslet finanční stránku pořízení psa, protože kupní cena je jen zlomek toho, co vás ještě čeká (krmení, veterinární náklady, cestování, výbava, kotec, výstavy, výcvik a další), vše se bohužel pohybuje v řádech tisíců a je třeba to mít na paměti.
Pokud jste vše zvážili a rozhodli se pro pejska od nás (i za výše uvedených podmínek), tady je stručně sepsáno co bude nutné dodržet:
 • Majitel štěněte musí být starší 18 let (prodej se uskuteční na základě podepsání kupní smlouvy). Kupní smlouva pak udává další podrobnosti a povinnosti naše i nového majitele.
 • Při závazné rezervaci (po narození štěňat) je nutné zaplatit rezervační poplatek, tento poplatek bude odečten z konečné ceny.
 • Před samotnou závaznou rezervací a koupí je nutná osobní návštěva, ideálně hned několik (na výstavách, akcích, procházky, atp.). Návštěvy štěňat budou umožněny ve vhodnou dobu po narození štěňat, zájemce budeme informovat. 
 • V případě, že budete muset psa či štěně z jakýchkoliv důvodů prodat nebo darovat, má chovatel, tedy naše stanice, předkupní právo (tzn. musíte nás uvědomit před prodejem či darováním štěněte a máme právo si jej vzít zpět).
 • Jakmile umožníme rezervaci štěňat, je nutné nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře a následně vyplnit zaslaný dotazník.
 • Všechna štěňata budou kupírována – bez výjimek!
 • Upřednostňujeme zájemce o sport nikoli chov a výstavy. Do chovu zasáhne jen omezený počet jedinců z naší CHS.
 • Na dotazy týkající se pouze ceny nereagujeme, děkujeme za pochopení.
Podmínky se mohou mírně měnit či doplňovat, doporučujeme před pořízením štěněte tuto stránku znovu přečíst, děkujeme.
logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.