Celým jménem Trails Ends Guardian of the Galaxy for Marvelmas se narodil 26. 4. 2017 v Oregonu, USA. Žije však ve Walesu ve Velké Británii u úžasných majitelů, za které jsme nesmírně vděčni.

Yondu má 44 cm, je to red tri pes s pálením. Má kupírovaný ocas a každé oko jiné jako naše Minnie. Jedno má modré a druhé hnědé. Je čistý na vše níže uvedené, krom MDR1 – přenašeč. Pravidelně podstupuje DOV testy, vždy s výsledkem čistý.
Yondu navštěvuje výstavy ve Francii (v 10 měsících zde získal BOB), dále dělá agility, rally obedience, parkour, hoopers a triky. V letech 2018 i 2019 navštívil i Crufts  v anglickém Birminghamu jako člen Kennel Club’s obedience display team.
Yondu má úžasný temperament, je přátelský a hodný jak k lidem tak ke zvířatům. S celou smečkou i zvířaty z farmy žije šťastně a užívá si jejich přítomnost. Stejně tak se rád a bez problémů setkává s cizími psy či fenami. V každé situaci působí velmi sebevědomě a vyrovnaně, stejně tak perfektně pracuje i při výcviku.
Jeho nejoblíbenější činností je být blízko lidí a v neustálém kontaktu. Nejvíce si užívá mazlení, když leží na nohou svých majitelů nebo na nich samotných, packama vzhůru, celou noc. Kupodivu si užívá i stříhání a foukání a proto je grooming s ním velmi snadný, má nádhernou bohatou srst s úžasnou strukturou.
Mezi velké přednosti jeho vzhledu patří minimum bílé, tento znak přenáší i na svá štěňata, proto očekáváme krásné barvičky štěňátek ve všech barevných variacích. Stejně tak další přednost a tou je naprosto dokonalá hlava, krásná, výrazná, bez znaků minimalismu, hlava klasického Australského ovčáka. Hlavu podtrhuje nádherná pevná kostra perfektního formátu spolu s hustou krásnou srstí. Když vidíte Yondu na fotografiích, kde jej nelze přirovnat k člověku je to typický Australský ovčák, jen v menším vydání.
Yondu miluje trénování nových triků, s majiteli cvičí především shaping a klikr trénink, triky se učí velmi rychle a hlavně s velkou chutí pracovat a zavděčit se. Yondu je první MAS ve Velké Británii, který získal Dog parkour title.
Určitě nesmíme zapomenout zmínit i jeho rodokmen, otec je výstavní liniie, nádherně stavěný typický show pes s bohatou hustou srstí a matka pochází ze známé pracovní linie. Díky matce Yondu nese minimální bílou a také geneticky na pohled velmi zajímavé potomky. Yondu bude mít jen pár vrhů a my si nesmírně vážíme možnosti ho použít v našem chovu. Sami sobě jsme nasadili laťku natolik vysoko, že do budoucna bude velmi těžké ji překonat. Sami zvažujeme možnost si z tohoto vrhu ponechat jednoho potomka.
Dokonalejšího psa jsme si nemohli přát!

we got ‚hooked on feeling’…

Zdravotní výsledky a další fakta

jméno: Yondu
datum narození: 26. 4. 2017
pohlaví: pes
registrace: AKC a KC
chovatelská stanice: Trails Ends (Oregon, USA)
matka: Blue ‚Stars Zeva of Trails End
otec: Pocket’s Full of Cash

barva: red tri s pálením, minimal white
výška v kohoutku: 44 cm
ocas: kupírovaný
zuby: nůžkový skus

DKK: 5/4 (UK hodnocení) = good/excellent
DLK: 0/0 (UK hodnocení) = excellent/excellent
PL: žádný stupeň luxace
DM-PCR: N/N (negativni)
DOV: prostý (2017, 2019)
CMR1: N/N (negativní)
HSF4: N/N (+/+)
CEA: R/R (clear)
PRA: N/N (negativní)
MDR1: N/P (+/-) = přenašeč
CD: clear
HUU: clear
NCL6: clear
SILV-SINE: m/m

Rodokmen

 

Bonus pro ty, co dočetli

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.