proces adopce

koupě štěněte

Rozhodli jste se pro koupi štěněte, víte, že chcete Miniaturního amerického ovčáka a možná už i víte, že z naší chovatelské stanice Original Tobias nebo naopak vybíráte tu vhodnou CHS.

Jednoznačně je nejlepší osobní návštěva, tu si snadno lze dohodnout přes kontaktní formulář. Doporučujeme však před příjezdem přečíst tento text, abyste věděli co vás čeká a byli rozhodnuti, že s našimi podmínkami plně souhlasíte.
logo chovatelské stanice Original Tobias
Před pořízením štěněte nebo odrostlejšího psa je třeba si uvědomit několik zásadních věcí:
 • Štěně není věc, ale živý tvor, který tady může být opravdu mnoho let (cca 15 let)
 • Pes je na nás 100 % odkázán, proto mu musíme být schopní zajistit každodenní péči (krmení, venčení, česání, hlazení, hraní, a další)
 • Obzvlášť první rok je psychicky i fyzicky velmi náročný a je třeba s tím počítat
 • MAS mívá pubertu přibližně od 6-24 měsíců (individuálně dle konkrétního jedince), v tomto období je potřeba více pracovat a věnovat se mu intenzivně a důsledně
 • Štěně není hračka pro děti
 • Nekupujete si nový telefon ale živé zvíře, důkladně a pečlivě zvažte koupi
 • Sepište si kolik máte každý den času, jaké jsou vaše plány do budoucna, co se psem chcete dělat, jaké sporty, zda jej chcete do chovu, kdo se o něj bude v rodině starat a mnoho dalšího, za tyto informace budeme rádi nejen my (proto je dobré je mít promyšlené), ale na základě těchto údajů je nejlepší zvážit, zda je Miniaturní americký ovčák plemeno vhodné právě pro vás
 • Nezapomeňte i zvážit, zda máte kam psa umístit v době dovolené nebo nemoci
 • V neposlední řadě je také důležité promyslet finanční stránku pořízení psa, protože kupní cena je jen zlomek toho co vás ještě čeká (krmení, veterinární náklady, cestování, výbava, kotec, výstavy, výcvik a další), vše se bohužel pohybuje v řádech tisíců a je třeba to mít na paměti
Děláme věci jinak!

Děláme vše co je v našich silách, aby byla všechna štěňata co nejlépe připravena do nových domovů, krom řádného odčervení, očkování a pasů, chceme aby byla zvyklá na každodenní ruch a byla také po základní socializaci.

Snažíme se novým majitelům co nejvíce usnadnit těžkou práci se štěnětem, pro které je všechno nové a musí se vše naučit, hygienu, venčení na vodítku, přivolání a další.

Ale hlavní pro nás není to, zda se štěně nepočurá nebo nerozkouše hračku, to všechno je pro ně přirozené, pro nás je základním stavebním kamenem společného života se psem, aby si majitel se svým novým parťákem vyhovoval a rozuměl.

PES A PÁN JSOU TÝM!
Aby takový tým dobře fungoval, mělo by štěně co nejvíce splňovat požadavky zájemce / nového majitele, abychom pro vás našli toho nejlepšího parťáka, rozhodli jsme se rozdělovat štěňata trochu jinak než je zvykem.

V naší chovatelské stanici si nelze zarezervovat konkrétní štěně, prosím, nepřemlouvejte nás! Vždy po narození se s každým zájemcem podle pořadníku domluvíme, zda má o naše štěně zájem a pokud ano, vyplní dotazník, jakého by si v ideálním případě svého parťáka představoval. Na základě tohoto dotazníku je mu po dovršení 6 týdně stáří nabídnuto štěně, které podle nás nejlépe splňuje požadavky. Pokud majitel toto štěně z jakéhokoliv důvodu nechce, vracíme rezervační poplatek a hledáme prckovi ten pravý domov.

Povahu štěněte nelze zaručit, povahu vytváří i majitel sám po přivezení domů, geny a mnoho dalších faktorů, snažíme se však udělat co jen jde, aby to vyšlo. Děkujeme, že náš přístup respektujete.

Pokud jste vše zvážili a rozhodli se pro pejska od nás, tady je stručně sepsáno co bude nutné dodržet:
 • Majitel štěněte musí být starší 18 let
 • Při rezervaci je nutné zaplatit rezervační poplatek
 • V případě koupě tzv. PET štěněte, tedy nestandardního jedince, který nebude působit v chovu je nutné podepsat souhlas s kastrací
 • Je nutná osobní návštěva či vyzvednutí
 • V případě, že budete muset psa či štěně z jakýchkoliv důvodů prodat nebo darovat, má chovatel, tedy naše stanice, předkupní právo (tzn. musíte nás uvědomit před prodejem či darováním štěněte a máme právo si jej vzít zpět)
Podmínky se mohou mírně měnit či doplňovat, doporučujeme před pořízením štěněte tuto stránku znovu přečíst, děkujeme.
logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.