Jak si

rezervovat štěně?

Chci štěně!

AKTUÁLNĚ ŽÁDNÁ ŠTĚŇATA NEPLÁNUJEME, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Před pořízením nového člena rodiny je třeba si uvědomit několik zásadních věcí:
 • Štěně není věc, ale živý tvor, který tady může být opravdu mnoho let (cca 12 let), proto důkladně zvažte jeho koupi.
 • Pes je na nás 100 % odkázán, proto mu musíme být schopni zajistit každodenní péči (krmení, venčení, česání, hlazení, hraní aj.).
 • Obzvlášť první dva roky jsou psychicky i fyzicky velmi náročné a je třeba s tím počítat.
 • MAS mívá pubertu přibližně od 6-24 měsíců (individuálně dle konkrétního jedince), v tomto období je potřeba více pracovat a věnovat se mu intenzivněji a důsledněji.
 • Štěně není hračka pro děti, dětem psa nepořizujte, pořiďte si ho sami a dítě vám může pomáhat.
 • Sepište si kolik máte každý den času, jaké jsou vaše plány do budoucna, co se psem chcete dělat, jaké sporty, zda jej chcete do chovu, kdo se o něj bude v rodině starat a mnoho dalšího, za tyto informace budeme rádi nejen my (proto je dobré je mít promyšlené), ale na základě těchto údajů je nejlepší zvážit, zda je Miniaturní americký ovčák plemeno vhodné právě pro vás.
 • Nezapomeňte zvážit i zda máte kam psa umístit v době dovolené nebo nemoci.
 • V neposlední řadě je také důležité promyslet finanční stránku pořízení psa, protože kupní cena je jen zlomek toho, co vás ještě čeká (krmení, veterinární náklady, cestování, výbava, kotec, výstavy, výcvik a další), vše se bohužel pohybuje v řádech tisíců a je třeba to mít na paměti.
 • Než budete pokračovat dál ve čtení, přečtěte si nejdříve sekci O plemeni, kde jsou uvedeny nejen ty dobré vlastnosti plemene.
 • Minnie miniaturní americký ovčák vyskakující z náruče majitelky
 • Minnie miniaturní americký ovčák beroucí si pamlskem od majitelky
 • Vrh A chovatelská stanice Original Tobias Miniaturní americký ovčák
PES A PÁN JSOU TÝM!

V naší chovatelské stanici Original Tobias si nelze zarezervovat konkrétní štěně. Zájemci nám v první řadě vyplní dotazník, díky němu zjistíme jaké má zájemce preference, jaké štěně si přeje, co s ním plánuje dále dělat, co o plemeni ví a zjistíme také, jestli nám takový zájemce vyhovuje. Mezi zájemce se u nás tedy zařadíte, pokud nám vyplníte dotazník (je umístěn na stránce plánovaného vrhu), následně nás osobně navštívíte a budete splňovat naše představy o nových majitelích.

Po dovršení 7 až 8 týdne stáří štěňat (těsně před odběrem) je roztřídíme podle požadavků uvedených v dotazníku (proto si na vyplnění dejte velmi záležet). To znamená na základě projevené povahy štěněte mu vybereme ten nejlepší domov. Vhodnost spojení štěněte a majitele klademe na první místo, nikoli pořadník zájemců. Majitel může štěně následně odmítnout, jiné mu však nabídnuto bohužel nebude, protože mu bylo nabídnuto to nejvhodnější jaké v tu chvíli máme.

Povahu štěněte nelze zaručit, povahu vytváří i majitel sám po přivezení domů, geny, prostředí a mnoho dalších faktorů. Snažíme se však udělat co jen jde, aby se štěně co nejvíce přiblížilo ideálu vysněného štěněte. Děkujeme, že náš přístup respektujete.

logo chovatelské stanice Original Tobias
Pokud jste vše výše uvedené zvážili a rozhodli se pro pejska od nás, tady je stručně sepsáno co bude nutné dodržet:
 • Majitel štěněte musí být starší 18 let (prodej se uskuteční na základě podpisu kupní smlouvy). Kupní smlouva pak udává další podrobnosti a povinnosti naše i nového majitele.
 • Po narození štěňat je nutné zaplatit nevratný rezervační poplatek, tento poplatek bude odečten z konečné ceny.
 • Před samotnou závaznou rezervací a koupí je nutná osobní návštěva, ideálně několik (na výstavách, akcích, procházky, atp.). Návštěvy štěňat budou umožněny ve vhodnou dobu po narození štěňat, zájemce budeme informovat.
 • V případě, že budete muset psa či štěně z jakýchkoliv důvodů prodat nebo darovat, má chovatel, tedy naše stanice, předkupní právo (tzn. musíte nás uvědomit před prodejem či darováním štěněte a máme právo si jej vzít zpět).
 • Upřednostňujeme zájemce o sport nikoli chov a výstavy. Do chovu zasáhne jen omezený počet jedinců z každého vrhu.
 • Na dotazy týkající se pouze ceny nereagujeme, děkujeme za pochopení.
Podmínky se mohou mírně měnit či doplňovat, doporučujeme před pořízením štěněte tuto stránku znovu přečíst, děkujeme.
logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.