další jména Bíba, Bibuše, Bibiňátko, Prdelka, Drakoš
datum narození 16. 2. 2021
pohlaví fena
barva black tri s bílými znaky a pálením
barva očí obě modré
výška 41 cm
váha 10,5 kg
ocas dlouhý / kupírovaný
zuby plnochrupá / nůžkový skus (zdvojená I2 – srostlice)
DKK 0/0
DLK 0/0 (mírná sklerotizace ulny, bez OA)
SA
PL
LTV
OCD
DM-PCR negativní po rodičích
CDPA / CDDY negativní po rodičích
DOV prostá (2021, 2022)
CMR1 negativní po rodičích
HSF4 negativní po rodičích
CEA negativní po rodičích
PRA negativní po rodičích
MDR1 negativní po rodičích
CD negativní po rodičích
HUU negativní po rodičích
NCL6 negativní po rodičích
výstavní úspěchy – (Abigail není určena do chovu)
zkoušky F1 (Dog dancing), DwD1 (Dog dancing)

Abigail Original Tobias je black tri fenka, které jsme přiřadili fialovou barvičku. Abigail se narodila jako předposlední štěně s váhou 320 g, v čase 15:50 dne 16. 2. 2021.

Abigail je moc hodná holčička, když si má hrát, hraje si, když má spát, spí. Ráda se mazlí a je velmi klidná. Když se dostane mezi své sourozence, umí se rozparádit a ráda se popere. Ve venkovním a novém prostředí nebo mezi lidmi je opatrná a zdrženlivá. Abi je hlavně velký jedlík, jídlo je její velká vášeň a papá opravdu ukázkově, je to největší fenečka.

Jelikož je Abigail předposlední štěně, už docházela bílá barva. Proto má jen jemnou tenkou lysinku a bílé jen špičky prstíků. Abigail má jako jediná holčička obě oči modré. V kombinaci s její černou barvou bude mít krásný uhrančivý pohled.

Abi se jmenuje podle husy z Aristokoček, ale husa to není 😃, naopak vše rychle chápe a jako první uměla oznámit, že chce vyvenčit. Abi jede do svého domova jako druhá a to ve věku 8,5 týdne. Bude žít poblíž Českých Budějovic a dělat radost nejen velkým, ale i menším páníčkům. Abi už má od svých majitelů naplánované velké věci jako pasení, agility a poslušnost. V novém domově ji navíc čeká celá psí smečka 💜. Jméno jí zůstává.

 

AKTUALIZACE – ABIGAIL MÁ UŽ ROK

U Abinky se těžko odhaduje její přirozená povaha, její majitelé jsou totiž zkušení kynologové, kteří s ní běží mílovými kroky. Je neskutečně poslušná a hodná, umí spoustu triků, v agility i noseworku překonala nejen sourozence, ale dávno i vlastní maminku. Hrozně rychle a snadno se učí další a další povely a také miluje hlavolamy. Pozornost cizích příliš nevyhledává, veškerou pozornost věnuje své rodině a sem tam se ráda věnuje i nějaké srnce v okolí.
Bibinka je spíše klidnější a o to víc soustředěná. Oproti sourozencům má citlivější zažívání a v novém prostředí potřebuje více času na aklimatizaci. Její uhrančivý pohled modrých očí v černé srsti je nepřehlédnutelný, má krásné syté pálení a lesklou hustou srst. Abinka je opravdu krásně stavěná fenka. Posuďte sami – níže v galerii.

 

 

 

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.