Štěňata

Ještě než nás kontaktujete

Právě jste se rozhodli pořídit si štěně Miniaturního amerického ovčáka nebo jak se říká miniausíka, našli jste naši chovatelskou stanici a chystáte se nás oslovit? Tak ještě počkejte, pořizujete si člena na dalších 10 – 15 let, věnujte výběru ještě o pár chvil navíc.

Náš přístup je možná trochu netradiční, ale neplánujeme vrh každý rok a můžeme si tak dovolit vybírat majitele našich štěňátek mnohem důkladněji a mít více požadavků. Hledáme nejen dobré majitele, ale také nové majitele se stejným přístupem ke psům a chovu. Hledáme tedy především přátele, se kterými si budeme dobře rozumět a nebudeme mít obavy jim naše štěně svěřit.

Všechna štěňata zadáváme až po porodu, do té doby vítáme osobní návštěvy s touhou poznat se navzájem blíž. Není důležité kolikátí jste v pořadí, ale jací jste.

Naše vize a chovatelský cíl jsou zdravá, standardní štěňata s vyrovnanou povahou, ze kterých se později stanou ti nejlepší společníci a parťáci pro jejich nové malé i velké pány. Vynikající zdraví a nadstandardní, nejen genetické, testy jsou samozřejmostí, kterou si lze snadno ověřit prostřednictvím certifikátů z vyšetření. To je pro nás ale málo, snažíme se najít více, a to tu správnou povahu, něco co nelze vyšetřit nebo doložit “papírem”. Něco, co musíme vidět, zažít a cítit. Hledáme krycí psy, kteří žijí v rodinách obklopeni láskou a péčí, neslouží jen ke krytí či vyhrávání titulů, ale jsou na světě proto, aby byli svému majiteli po boku a dělali jeho život veselejší.

Dalším důležitým kritériem je pro nás i přístup a charakter majitele krycího psa, chceme majitele, kteří mají stejné cíle a se kterými si rozumíme jak lidsky, tak po kynologické stránce. V neposlední řadě je to také snaha přinést do ČR novou krev a vyhnout si příbuznosti mezi mnoha jedinci v rámci jedné malé země.

Líbí se vám nejen náš chovatelský plán, ale i osobní a trochu jiný přístup? Pak jste tady správně, než nám však napíšete, přečtěte si prosím naše PODMÍNKY ZDE.

Plánovaný vrh B prosinec 2023

Koncem roku 2023 plánujeme náš druhý vrh plemene Miniaturní americký ovčák – vrh B. Bude se jednat o druhý a zároveň poslední vrh naší Minnie.

Než se přihlásíte mezi zájemce si prosím důkladně pročtěte naše podmínky i celý web, především pak sekci O plemeni. Vybírat budeme velmi pečlivě, hledáme jen omezený počet zájemců. Omlouváme se všem, na které se nedostane. Další vrh (vrh C) zatím není v plánu, děkujeme za pochopení.

Přihlásit se mezi zájemce o štěně vrhu B >>>

Máte otázky?

Napište!

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.