O nás / Naši psi

Naše chovatelská stanice Miniaturních amerických ovčáků byla oficiálně zapsána pod FCI a ČMKU dne 17. 10. 2017 pod názvem Original Tobias. Jsme malá stanice s velmi přátelským a individuálním přístupem nejen ke každému psu či štěněti, ale i ke každému potencionálnímu majiteli. Snažíme se udělat maximum pro to, abychom našli to nejlepší spojení majitele a jeho nového přírůstku.

Děláme věci jinak, s maximálním ohledem pro tu nejlepší budoucnost našich odchovů a největší spokojenost nových majitelů. Samozřejmostí u nás je nadstandardní zdravotní vyšetření, socializace štěňat, doživotní chovatelský servis (a u nás to není jen prázdná fráze z inzerátů), možnost vrácení štěněte v případě vážných problému nebo případné hlídání. Právě díky našemu individuálnímu a jinému přístupu, máme vlastní podmínky pro zájemce o štěně, více se dozvíte v sekci Štěňata.

Vynasnažíme se co nejlépe odpovědět na každý váš dotaz, ať už se bude týkat granulí nebo třeba barvy obojku :), nemusíte se bát na nás kdykoliv obrátit s problémem nebo i pochlubením. Naše odchovy považujeme za rodinu a každý majitel se stává jejím novým členem.

Po čtyřech letech od založení naší CHS se nám 16. 2. 2021 narodil první vrh Miniaturních amerických ovčáků – VRH A Original Tobias. Ze spojení Minnie & Caleb, více o tomto vrhu se dočtete zde.

Vrh B plánujeme na polovinu roku 2023, již nyní máme zarezervovaná některá štěňata, v případě zájmu tedy moc dlouho nečekejte. Více o plánovaném vrhu zde.

V současnosti se v naší stanici nachází dva psi, Australský ovčák Tobias a Miniaturní americký ovčák, fenečka Minnie. Více o našich psech se dozvíte níže.

Psí nebe

Jste připraveni adoptovat si naše štěně?

zde se dozvíte více

Napište nám

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.