O nás / Naši psi

Naše chovatelská stanice Miniaturních amerických ovčáků byla oficiálně zapsána pod FCI a ČMKU dne 17. 10. 2017 pod názvem Original Tobias. Jsme malá stanice s velmi přátelským a individuálním přístupem nejen ke každému psu či štěněti, ale i ke každému potencionálnímu majiteli. Snažíme se udělat maximum pro to, abychom našli to nejlepší spojení majitele a jeho nového přírůstku.

Děláme věci jinak, s maximálním ohledem pro tu nejlepší budoucnost našich odchovů a největší spokojenost nových majitelů. Samozřejmostí u nás je nadstandardní zdravotní vyšetření, socializace štěňat, doživotní chovatelský servis (a u nás to není jen prázdná fráze z inzerátů), možnost vrácení štěněte v případě vážných problému nebo případné hlídání. Právě díky našemu individuálnímu a jinému přístupu, máme vlastní podmínky pro zájemce o štěně, více se dozvíte v sekci Štěňata.

Vynasnažíme se co nejlépe odpovědět na každý váš dotaz, ať už se bude týkat granulí nebo třeba barvy obojku :), nemusíte se bát na nás kdykoliv obrátit s problémem nebo i pochlubením. Naše odchovy považujeme za rodinu a každý majitel se stává jejím novým členem.

Po čtyřech letech od založení naší CHS se nám 16. 2. 2021 narodil první vrh Miniaturních amerických ovčáků – VRH A Original Tobias. Ze spojení Minnie & Caleb, narodily se nám tři black tri holčičky a dva chlapečci v barvách blue merle a black tri. Více o tomto vrhu se dočtete zde.

Dva a půl roku na to se 5. 12. 2023 v naší stanici narodil vrh B, tentokrát ze spojení Minnie & Neo. Tento vrh byl zároveň posledním vrhem Minnie. Narodily se tři blue merle holčičky, jeden blue merle chlapeček a dva black tri chlapečci. Více o tomto vrhu zde.

Další vrh momentálně neplánujeme.

V současnosti se v naší stanici nachází dvě feny Miniaturního amerického ovčáka Minnie & Elka. Více o našich psech se dozvíte níže.

Miniaturní americký ovčák

Psí nebe

Jste připraveni adoptovat si naše štěně?

zde se dozvíte více

Napište nám

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.