další jména Ella, Elinka
datum narození 8. 7. 2023
pohlaví fena
barva red tri s bílými znaky a pálením
barva očí hnědá
výška 41 cm
váha 10,5 kg
ocas dlouhý, kupírovaný
zuby plnochrupá, nůžkový skus
DKK 0/0
DLK 0/0
SA zdravá
PL zdravá
LTV 0 (L7)
OCD zdravá
DM-PCR zdravá
CDPA / CDDY zdravá
NAD zdravá
DOV prostá (2023)
CMR1 přenašeč
HSF4 zdravá
CEA zdravá
PRA – prcd zdravá
MDR1 jedna kopie mutovaného genu
CD zdravá
HUU zdravá
NCL6 zdravá

Elka je nejmladší člen naší rodiny, jedná se o import a ne náš vlastní odchov. Elinka se k nám přidala na konci roku 2023 a byla tak tetou a zároveň i sestrou našemu vrhu B. Elka je red tri fena plemene Miniaturní americký ovčák s bílými znaky a pálením.

Elka má krásnou sytou hnědou barvu, i když zatím ještě nemá svou dospělou srst po celém těle. Je vyšší než Minnie a má přibližně 41 cm, byla zároveň největší fenkou ve vrhu. Její maminka má 39,5 cm a tatínek 44 – 44,5 cm.

Elčinou předností je láska k lidem i dětem, se psy vychází dobře na volno, ale na vodítku už je to jiná písnička. Elka prochází dost výraznou pubertou, na její skutečnou povahu si ještě budeme muset nějakou dobu počkat. S Elkou zatím chov neplánujeme, uvidíme co ukáže čas. Elka je především členem naší rodiny. Do smečky se zařadila rychle, Minnie má konečně parťáka na řádění a i Tobík se někdy se někdy stával znovu štěnětem a do hry se přidal, ale měl již rád svůj klid, nyní již máme jen Elku a Minnie.

 

Elka je mazel, šašek, divočák, kraken, puberťák, ale vždy si každého omotá kolem prstu, včetně nás. Je to vítací pes a rozhodně nelze přehlédnout!

Výstavy

2024
4. 5. Krajská výstava Florinka, Olomouc, třída mladých, V3
28. 1. DUO CACIB Brno, třída dorost, VN1

Galerie

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.