Historie plemene


Neoficiální vznik plemene Miniaturní americký ovčák se datuje někdy koncem šedesátých let v Kalifornii.

V tomto roce došlo k registaci Miniaturního amerického ovčáka do registru národních plemen, v té době pod jménem Miniaturní australský ovčák.

Plemeno brzy dosáhlo celonárodní popularity. Prvním klubem, který MAS přijal byl MASCUSA, který vznikl v roce 1990 a v roce 1993 byl oficiálně přijat.

V květnu 2011 bylo plemeno zařazeno pod AKC jako Miniaturní americký ovčák a byl založen klub UKMASC ve Velké Británii, kde plemeno zatím není uznané pod UK Kennel Club.

V tomto roce došlo k oficiální zařazení chovu MAS i v České republice a to pod klubem KCHMPP (Klub chovatelů málopočetných plemen). Od této chvíle se může zůčastnit výstav ve skupině Non FCI a lze jej oficiálně chovat.

Chov Miniaturních amerických ovčáků se v ČR velmi rychle rozšiřuje, což s sebou nese pozitivní i negativní dopady. Oficiální počet registrovaných MAS v ČR rychle narůstá …

Láska. Jídlo.

Poslušnost

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.