další jména Abík, Abíček, Abislávek, Slávek, Sláva, Ába, Alfons
datum narození 16. 2. 2021
pohlaví pes
barva black tri s bílými znaky a pálením
barva očí modré / hnědé
výška 43 cm
váha 13,5 kg
ocas dlouhý / kupírovaný
zuby plnochrupý / nůžkový skus
DKK
DLK
SA
PL
LTV
OCD
DM-PCR negativní po rodičích
CDPA / CDDY negativní po rodičích
DOV prostý (2021, 2022)
CMR1 negativní po rodičích
HSF4 negativní po rodičích
CEA negativní po rodičích
PRA negativní po rodičích
MDR1 negativní po rodičích
CD negativní po rodičích
HUU negativní po rodičích
NCL6 negativní po rodičích

Abu Original Tobias je black tri pejsek, kterému jsme přiřadili zelenou barvičku. Abu se narodil jako třetí s váhou 325 g, v čase 14:15 dne 16. 2. 2021.

Abu brzy předehnal všechny své sourozence a je největší štěňátko z vrhu, při jeho apetitu se není čemu divit. Je to typické, veselé hravé štěně. Dokáže se poprat se svými sourozenci, stejně tak se umí láskyplně mazlit a užívat si přítomnost člověka. Bude svým majitelům dělat opravdu velkou radost a zdá se, že z něj vyroste krásný pes, jakým je i jeho otec Caleb.

Abu má velké mohutné tlapky s krátkými ponožkami a za krkem má pár bílých chloupků. Lysinka na čumáčku mu mírně sjíždí na pravou stranu. Jako jediné štěně z vrhu má jedno oko modré a jedno tmavé, po své mamince (jen přesně naopak).

Abu se jmenuje podle opičky z Aladdina, i on je naše malá opička. Abu jede do svého domova jako první štěně a to ve věku 8 týdnů. Abu bude žít v Praze a dělat radost svým novým páníčkům, mladému páru, který s ním plánuje dělat poslušnost, cestovat a možná jej čekají i nějaké psí sporty, pokud to obě strany bude bavit 💚. Jméno mu zůstává.

 

AKTUALIZACE – ABU MÁ UŽ ROK
Abu je úžasný miláček, oproti ostatním má klidnější povahu, dokáže se soustředit a rychle se učí nové věci. Miluje míčky a hlavolamy, v těch je přeborník. Se svými majiteli dělá poslušnost, agility, nosework, pasení a triky. Kromě jeho skvělé povahy chceme zmínit i jeho skvělé majitele, obvykle preferujeme majitele se zkušenostmi. Tady to byl trochu risk (Abuovi majitelé žádné zkušenosti neměli), který se ale tisíckrát vyplatil. I přesto, že se vše museli rychle naučit a nebylo to vůbec snadné, zvládají to na jedničku. Mnozí by si z nich mohli brát příklad. Moc jim děkujeme za jejich ukázkovou péči.
U Abua je potřeba ještě vypíchnout jeho všestrannost, s radostí a velkým nadšením dělá vše, co jeho majitele napadne a také je všude následuje.
Abu (i když to možná měl být spíše Dumbo) je asi nejpodobnější svému otci, nejen barvou, ale právě svou skvělou povahou. Je to nádherně stavěný pes se silnou kostrou, který miluje lidi a rád vyhledává jejich pozornost.

 

 

 

 

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.