další jména Wall-E, Valík, Valíček, Valimír, Valimírek, Ušák, Glintík
datum narození 16. 2. 2021
pohlaví pes
barva blue merle s bílými znaky a pálením
barva očí obě modré
výška 45 cm
váha 15 kg
ocas dlouhý / kupírovaný
zuby chybí 1x I1 / nůžkový skus
DKK
DLK
SA
PL
LTV
OCD
DM-PCR negativní po rodičích
CDPA / CDDY negativní po rodičích
DOV prostý (2021, 2022)
CMR1 negativní po rodičích
HSF4 negativní po rodičích
CEA negativní po rodičích
PRA negativní po rodičích
MDR1 negativní po rodičích
CD negativní po rodičích
HUU negativní po rodičích
NCL6 negativní po rodičích

Adorable Wall-E Original Tobias je blue merle pejsek, kterému jsme přiřadili modrou barvičku. Wall-E se narodil jako první štěňátko s váhou 315 g, v čase 13:55 dne 16. 2. 2021.

Wall-E je jediné štěně z vrhu jiné barvy než black tri a má úžasné modré oči, zároveň je první narozený a slovo první ho provází od narození. Ve všem je první a všude chce být první. I když jeho ostatní sourozenci spinkají Wall-E si hraje nebo prozkoumává okolí. Když jsou sourozenci vzhůru běhá s nimi sem a tam po celém pokoji. Ti mu však nemají šanci stačit. Wall-E je nejbláznivější štěně z vrhu od samotného narození a každým dnem se tato jeho povaha jen a jen prohlubuje.

Wall-E se jmenuje podle známého robůtka, který na Zemi likvidoval odpadky, jedná se o zkratku názvu Waste Allocation Load Lifter Earth-Class. Tento robůtek očaroval nejednoho diváka svým kouzlem, stejný je i náš Wall-E, získá si každého.

Wall-E jede do svého domova jako předposlední štěně ve věku 10 týdnů. Naše jediné merle štěně odjíždí k mladým manželům do Brna, kde bude svému páníčkovi dělat parťáka při běhání a snad je v budoucnu nalezneme i na startovní listině HDR. Jeho majitelé mu na oplátku budou dělat doprovod při tréninku agilit, které společně chtějí vyzkoušet 💙. Jméno mu zůstává.

 

AKTUALIZACE – WALL-E MÁ UŽ ROK

Wallemu zůstala jeho ztřeštěná povaha i abnormální akčnost, nemá čas se pořádně ani pomazlit, protože by mu mohlo něco utéct, k tomu patří i jeho neposednost.
I po roce od narození je to stále stejný blázen, gumídek na hopsinkové šťávě. Stále vysmátý od ucha k uchu, miluje míčky i puller. Se svými majiteli chodí na cvičák, kde se věnují poslušnosti. Wallemu jsme před týdnem udělali neplánovanou přepadovku, abychom mu mohli předat malý narozeninový dárek osobně a zároveň jej pozdravit. Je skvělé, že tu možnost máme a můžeme všechny pravidelně vídat. Toho si vážíme ze všeho nejvíc a děkujeme všem majitelům.
U Walleho jsme se v odhadu povahy trefili přesně – nejakčnější a nejdominantnější z vrhu, ale doma hodný miláček své nové rodiny. Vyrostl z něj krásný pes se světlým pálením a nádherným merle zbarvením.

 

 

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.