další jména Lussy, Lůsa, Lusian, Lusouš, Lucifer, Čert, Lachtan, Vysavač, Blázen, Brouček
datum narození 16. 2. 2021
pohlaví fena
barva black tri s bílými znaky a pálením
barva očí obě hnědé
výška 41,5 cm
váha 10,5 kg
ocas dlouhý / kupírovaný
zuby plnochrupá / nůžkový skus
DKK 0/0
DLK 0/0
SA negativní
PL negativní
LTV typ 1 (L7)
OCD negativní
DM-PCR negativní (Genomia)
CDPA / CDDY negativní po rodičích
DOV prostá (2021, 2022)
CMR1 negativní (Genomia)
HSF4 negativní (Genomia)
CEA negativní (Genomia)
PRA – prcd negativní (Genomia)
MDR1 negativní (Genomia)
CD negativní po rodičích
HUU negativní po rodičích
NCL6 negativní (Genomia)

Ariel Original Tobias je black tri fenka, které jsme přiřadili žlutou barvičku. Ariel se narodila jako druhé štěně s váhou 295 g, v čase 14:05 dne 16. 2. 2021.

Ariel je úplně jiná než ostatní miminka, má pohled, který Vám vidí až do duše. Máte pocit jakoby rozuměla každému slovu. Byla první, která skvěle viděla, sedla si před vchod a pozorovala vše, co se kolem děje. Do jejího výrazu se při prvním pohledu zamilujete. Vypadá jako naprostý andílek, ale nenechejte se zmást. Je to docela ďáblice, je to nejhlasitější štěně vrhu. Vrčí, trhá, štěká, umí si již vyštěkat pomazlení a zneužívá svého andílkovského výrazu, aby si každého omotala kolem prstu. Arielka je štěně, které se zavrtá do srdce každému. Arinka ze začátku nechtěla moc papat ze společné misky, tak dostala svou vlastní a jedla odděleně. Po pár dnech však dohnala své sourozence a všichni jedli ze společné misky. Jakmile si však začali jídlo krást, začali jsme všechna štěňata krmit do vlastních misek.

Ariel má největší ponožky ze všech štěňat, díky nim ji výborně poznáte. Lysinka na čumáčku jí mírně sjíždí a s rostoucí srstí i mizí. Arielka má obě očička tmavá.

Ariel asi netřeba popisovat, Malou mořskou vílu zná asi každý. Ari jede do svého domova jako třetí v pořadí, a to ve věku 9 týdnů. Ariel si bude užívat prosluněných vinic jižní Moravy se svou paničkou. Pokud půjde vše jak má, potkáte ji na některé z budoucích výstav. Na Ariel doma čeká její nová starší sestřička borderka Amy. Nově se Ariel bude jmenovat Lussy.

 

AKTUALIZACE – ARIEL ( LUSSY) MÁ UŽ ROK
Arinka je nyní už Lussy, bezpečně ji poznáte podle bílé ponožky. Její majitelka zvažuje zařazení do chovu, proto byla Arielka jako jediná vybrána i na základě tohoto požadavku. A i nyní – po roce – si myslíme, že jsme udělali správnou volbu. Ariel je opravdu nádherná, má úžasnou srst (pokud tedy zrovna nelíná jako nyní), hustou a lesklou (po tatínkovi Calebovi). Má krásnou stavbu těla, skvělé úhlení, vadou na kráse jsou jen její uši. Každé si žije svým životem, tak jako to má maminka Minnie. Arinka je oproti svým sourozencům plašší vůči cizím lidem a chvíli ji trvá, než se seznámí, což negativně hodnotí hlavně rozhodčí. Holčička potřebuje získat ještě zkušenosti, aby našla pevnou půdu pod nohama i uprostřed přeplněné haly lidí a psů.
U nás byla Arinka nejhlučnější štěně a malý uzurpátor, její povaha se tedy odchýlila ze všech odhadů asi nejvíce, přesto ale zůstává její vlastnost si každého omotat kolem prstu, nejde ji nemilovat a její pohled je stále tak uhrančivý. Věřím že majitelka v ní našla to, co hledala. Lussy ve svém novém domově dělá poslušnost, obedience, dog puller, navštěvuje lekce handlingu a začíná s agility.

 

 

 

 

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.