Caleb se narodil 18. 12. 2018 v Texasu, USA. Žije však ve Wiesbaden v Německu a jeho majitelka je majitelka chovatelské stanice MAS Lost River.

Caleb je pes barvy black tri s red faktorem, je vysoký 44,5 cm má dlouhý ocas a váží 13,5 kg, i když má obě oči modré, dle Merle SILV-SINE testu není merle. Zdravotní výsledky má ty nejlepší jaké může mít, je na vše čistý, včetně rentgenů (podrobnější informace o zdraví níže).
Caleb je velká osobnost, majitelka Julie o něm říká, že ho nikdy neviděla nervózního nebo vyděšeného, že je to pes, který je stále dobře naladěn. Miluje nejen lidi, ale také psy bez výjimky, o čemž jsme se i my sami osobně přesvědčili v rakouském psím parku, kde jsme viděli Calebův kontakt s jinými – cizími psy a jeho první reakce na ně. Vše probíhalo, jakoby se všichni znali již dlouho, některé očichal, jiných si ani nevšiml, vše plynulo s naprostým klidem. Caleb je vděčný za pohlazení a vyhledává lidský kontakt, krom toho miluje děti, se kterými nejen vyrůstal, ale je v neustálém kontaktu i teď. I o této vlastnosti jsme se přesvědčili při návštěvě, kde šel ihned a s citem přivítat cizí dítě.
Díky velmi klidné, vyrovnané povaze potřebuje více času na naučení nového a není tak aktivní, jak je typické pro toto plemeno, vzhledem k extrémní aktivitě Minnie, je Caleb dobrá volba, u dvou aktivních psů by bylo nutné velmi pečlivě vybírat nové majitele, aby takovou aktivitu zvládli. I když je Caleb spíše klidnější, vyzkoušel si se svou majitelkou i pasení a vedl si dobře, věřím, že pokud se některý z nových majitelů zhlédne v tomto sportu, bude to také dobrá volba.
Caleb je nebojácný a klidný pes, který vyhledává společnost lidí, nebojí se ani na Silvestra nebo v bouřce, nečekejte však, že je to pes co celý den leží a nic nedělá. Naopak má rád pohyb a běh, klidný pes v kontextu plemene  je vždy aktivnější než jiná plemena, je potřeba na to nezapomínat.
Více informací o Calebovi zde.

Bonitační posudek

Celkový vzhled: velmi příjemný vzhled
Kostra: silná kostra
Osvalení: dobře vyvinuté svalstvo
Hlava: vynikající proporce, silná tlama, mírný stop, vynikající výraz
Oči: modré, mandlové
Uši: vysoce nasazené, správně nesené
Krk: přiměřené délky
Tělo: pevná a rovná horní linie, korektní záď
Ocas: dlouhý, správně nasazený
Hrudní končetiny: správně umístěné, přiměřené úhlení, výborný hrudník, silné nadprstí
Pánevní končetiny: velice dobře umístěné, přiměřené úhlení
Tlapy: kulaté a kompaktní
Srst: výborná textura
Pohyb: přiměřený chod a drive
Temperament: velmi vyrovnaný a přátelský

Pes s velkým srdcem …

Zdravotní výsledky a další fakta

jméno: Caleb
datum narození: 18. 12. 2018
pohlaví: pes
registrace: German Kennel Club
chovatelská stanice: Diamond H (Texas, USA)
matka: Four Oaks Fiesta at Diamond H
otec: Diamond H Taking Charge

barva: black tri s pálením, red faktor
výška v kohoutku: 44,5 cm
váha: 13,5 kg
ocas: dlouhý
zuby: plnochrupý, crossbite

DKK: A1 (Excellent)
DLK: 0/0
PL: negativní
OCD: negativní
LSTV (SA): negativní

DM-PCR: clear
DOV: prostý (2020)
CMR1: clear
HSF4: clear
CEA: clear
PRA: clear
MDR1: clear
CD: clear
HUU: clear
NCL6: clear
SILV-SINE: m/m
CDPA / CDDY (IVDD) clear (negativní)

Videa

 

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.