Neo, celým jménem Ch. NW Aloha Neo for Gryffondor se narodil 26. 12. 2017 v USA. Následně byl importován do Francie k majitelce malé chovatelské stanice Green Clover Anne-Sophie Schildknecht.

Jedná se o black tri psa s bílými znaky a pálením. Je vysoký 40 cm, váží cca 14 kg a má kupírovaný ocas. Neo má obě oči hnědé a má skvělé zdravotní výsledky, je zdravý pro následující genetická vyšetření: CDPA/CDDY, HC (HSF4), CEA, PRA -prcd, CD, MDR1, DM, HUU, MH, NCL6 (více o zdraví plemene zde), je však také čistý i na RTG vyšetření loktů i kyčlí. Také je mu každé dva roky prováděno vyšetření DOV, vždy s výsledkem prostý. Zároveň se jedná o plnochrupého psa s nůžkovým skusem. Podrobné zdravotní výsledky jsou uvedeny níže. Jeho rodiče jsou Pleasant Woods Of Austin Texas a Pleasant Woods Cheyenne Rose CM.

Neo žije v malé francouzské vinařské vesničce u svých majitelů, jedná se o malou chovatelskou stanici, kde psi žijí se svou rodinou včetně malých dětí. Neo je sice zdrženlivější povahy k cizím lidem, ale ke svým majitelům je hodný a laskavý, to stejné i k dětem. Je opakem naší Minnie, je klidný, tichý, přesně to, co Minnie chybí, tak Neo má.

Nea jsme před krytím chtěli nejdříve poznat osobně, byla zde i možnost krytí dalšími dvěma psy. Proto jsme také nevyužili možnost inseminace, chceme naše krycí psy znát. Neo je krásný pes, menšího vzrůstu, má krásnou a bohatou srst i výraznou černou barvu bez vybledlých míst. Sice má trochu nezbedné uši, jako Minnie, ale věříme, že je to jen maličkost a skutečně 100% bezchybný pes ani neexistuje, ale určitě je na místě zmiňovat i chyby našich krycích psů. Majitelé se však na nás mohou kdykoliv obrátit s jakýmkoliv dotazem na Minnie i Nea, včetně nejmenších detailů.

Více informací o Neovi naleznete zde.

DĚKUJEME MAJITELCE NEA ZA VEŠKEROU DOMLUVU A VSTŘÍCNOST, KTERÁ URČITĚ NENÍ STANDARDEM.

Zdravotní výsledky a další fakta

jméno: Neo
PP jméno: NW Aloha Neo for Gryffondor
datum narození: 26. 12. 2017
pohlaví: pes
registrace: AKC (USA), přeregistrace LOF (Francie)
chovatelská stanice: NW Aloha
matka: Pleasant Woods Cheyenne Rose CM
otec: Pleasant Woods Of Austin Texas

barva: black tri s bílými znaky a pálením
výška v kohoutku: 40 cm
váha: 14 kg
ocas: kupírovaný
zuby: plnochrupý, nůžkový skus

DKK: A/A
DLK: 0/0
PL: negativní

DOV: prostý (2022)
CDPA/CDDY clear
HC (HSF4) clear
CEA clear
CMR1 clear
PRA-prcd clear
CD clear
MDR1 clear
DM clear
HUU clear
MH clear
NCL6 clear

Šampion Kosova
3x V1, BOB San Marino
2x V1, BOS Kosovo
CHAMPIONNAT DE FRANCE 2021 Výborný
CHAMPIONNAT DE FRANCE 2020 Výborný
Národní výstava ve Francii (RÉGIONALE D’ELEVAGE AFBAM DE BEINHEIM) Výborný 2

 

 

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.