Výcvik

Asi každý si pod výcvikem představí nějaký dril, ale tak to vůbec nemusí být. I jen procházka, kde po svém miláčkovi chcete, aby netahal, aby nečichal nebo se jen někde nezapomínal je výcvik. Sezení u misky než připravíte jídlo a nebo třeba psí hlavolam. To vše je výcvik. To, že pes nemůže do postele nebo do bazénu na zahradě … to vše vám bude usnadňovat společný život a díky tomu, že věnujete pozornost právě jemu a ne telefonu nebo televizi, vás bude milovat a uznávat. Nepodceňujte to, začněte od prvního dne a vytvořte si vedle sebe toho nejlepšího parťáka, který vás vždy velmi rád všude doprovodí.

Miniaturní americký ovčák je velmi chytré plemeno, ocení každou hru, každý nový povel nebo trik. Rychle se učí, chápe, vše s ním je hračka. Důležité však je očekávat, že když se mu nechce, bude vymýšlet jak to obejít nebo se na vás vykašlat. Proto pravidlo číslo jedna zní: DŮSLEDNOST! Nesmíte polevovat, pejsek si z vás bude dělat dobrý den.

Více o výcviku a povaze MAS zde.

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.