Výcvik

Asi každý si pod výcvikem představí nějaký dril, ale tak to vůbec nemusí být. I jen procházka, kde po svém miláčkovi chcete, aby netahal, aby nečichal nebo se jen někde nezapomínal je výcvik. Sezení u misky než připravíte jídlo a nebo třeba psí hlavolam. To vše je výcvik. To, že pes nemůže do postele nebo do bazénu na zahradě … to vše vám bude usnadňovat společný život a díky tomu, že věnujete pozornost právě jemu a ne telefonu nebo televizi, vás bude milovat a uznávat. Nepodceňujte to, začněte od prvního dne a vytvořte si vedle sebe toho nejlepšího parťáka, který vás vždy velmi rád všude doprovodí.

Miniaturní americký ovčák je velmi chytré a velmi aktivní plemeno, ocení každou hru, každý nový povel nebo trik. Rychle se učí, chápe, vše s ním je hračka. Důležité však je očekávat, že když se mu nechce, bude vymýšlet jak to obejít nebo se na vás vykašlat. Proto pravidlo číslo jedna zní: DŮSLEDNOST! Nesmíte polevovat, pejsek si z vás bude dělat dobrý den.

Výcvik nelze popsat slovy na webu, svým odchovům s výcvikem rádi pomůžeme. Problémem však může být velká vzdálenost, protože výcvik nelze dělat online, především pak u záčatečníků. Doporučujeme tak těmto majitelům najít si osobního trenéra v místě bydliště, ostatní mohou jezdit k nám na pravidelné lekce.

Více o výcviku a povaze MAS zde.

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.