1. společná dovolená

Na podzim 2018 jsme absolvovali první společnou dovolenou, takže hodně věcí bylo přizpůsobeno nejen psím aktivitám, ale hlavně štěněti.

Poprvé spolu Tobík s Minnie byli celý den i noc a naučili se si spolu hrát, spát, jíst a sdílet pelíšek, vodu i nás. Tobík si na štěně zvykl až neuvěřitelně rychle, takže mé obavy rychle zmizely a dovolená dopadla nad očekávání!

Společný týden jsme strávili u německých hranic na Chodsku. V úžasné chaloupce, v nádherném prostředí, uprostřed houbařské sezóny, co víc si přát. I když už byl podzim a párkrát sprchlo, bylo počasí super, psi se nevařili a zima nám nebylo. Došlo i na opékání špekáčků a ty dva chlupáče jsme několikrát smočili v rybníčku, který přímo sousedil s velkou zahradou.

Minninka absolvovala svou první túru – na Čerchov, dělali jsme hodně přestávek a zpět jsme ji i po chvílích nesli, aby si odpočinula, na vrcholu si zdřímla a pokračovali jsme dál, zvládla to perfektně a pak oba spali až do rána. Unavený pes, spokojený pes.

Díky dovolené se spolu oba psi hodně sblížili a po návratu domů, jsem je už s klidným srdcem mohla nechat společně i bez mé přítomnosti. Dovolená byla ten nejlepší způsob sbližování pro ty dvě trdla.

Nechápu, že někdo jede na dovolenou bez psa, s nimi je to o dost bohatější…

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.