Capraverum Dog spokojené bříško našeho psa

Další produkt, který by se mohl hodit nejen našim odchovům a pejskařům, ale tentokrát i majitelům koček, protože i pro ně existuje speciální verze, jsou tablety Capraverum Dog probioticum-prebioticum.

Tyto tablety jsou v několika verzích pro psy: pro štěňata, dospělé psy a seniory a to stejné pro kočičky. Jedná se o probiotika pro správné osídlení střevní mikroflóry. Tyto tablety jsou pro mě malým zázrakem, dokážou pomoci s mnoha problémy a u psa s citlivým zažíváním, jaké má náš Tobiáš, jsou hotovým pokladem.

Největší výhodou je jejich vysoká chutnost, alespoň tedy našim psům opravdu chutnají a těší se na ně, odpadá tak trápení se strkáním tablet do krku a podobné praktiky. Proč jim vlastně chutnají? Je to především díky jejich hlavní surovině – sušenému kozímu mléku. Kozí produkty jsou pro psy nejen vhodné a chutné, ale hlavně zdravé. Svým psům ráda kupuji i kozí kefír z místní kozí farmy.

Když jsme u toho složení, tak zde je kompletní složení:
Capraverum Dog probioticum-prebioticum obsahuje sušené kozí mléko plnotučné, mastek, inulín, mikrokrystalickou celulózu, vitamín A, vitamín D3, vitamín E, vitamín B1, vitamín B2, vitamín B6, niacin, biotin, kyselinu pantothenovou, vitamín B12, kyselinu listovou, vitamín C, cholin, inositol, vápník, hořčík, zinek, živou mikroflóru (Enterococcus faecium).

Důležité je i správné dávkování: 1 tableta do 5 kg živé hmotnosti a den,2 tablety do 10 kg živé hmotnosti a den,2-3 tablety nad 10 kg živé hmotnosti a den.

Upozorňuji, že pokud chcete psům udělat kůru, je dobré podávat klidně i zvýšené dávkování po dobu 2-3 týdny a následně snížit na doporučené dávkování nebo je možné podávat každý druhý den, tedy poloviční dávku a to nejméně po dobu 3 měsíců. Teprve potom se dostaví ty nejlepší výsledky.

A kdy tedy tablety užívat?

Jak doporučuje sám výrobce jsou vhodné při léčbě antibiotiky, to doporučuji nasadit rovnou s nimi, během celé léčby a pak klidně i následující 2-3 měsíce. Dále je vhodné je začít podávat po přeléčení psa odčervením, aby se trakt zpět osídlil hodnými pomocníky a samozřejmě při zažívacích obtížích.

Sama dodám ještě jeden případ, štěňátka a někdy i dospělí psi mají tendence jíst exkrementy od různých zvířat. Naše Minnie to jako štěně také dělala, po tříměsíční kůře však přestala, na tablety jsme dostali doporučení a jsem za ně moc ráda. Určitě je zkuste taky.

30 tablet 318 Kč ( https://www.benu.cz/capraverum-dog-probioticum-prebioticum-tbl-30 ).

Dejte pejskovi koupel

Závěrem bych chtěla dát ještě jeden tip na výrobek od stejného výrobce – Capraverum Balneum GWM. Jedná se o tablety do sprchy z kozího kolostra, může se dát na sprchu a skrz ni sprchovat dané místo nebo lépe rozpustit do vaničky a pejska do ní namočit, popřípadě jen postižené místo. Tablety se hodí pro pejsky, kteří mají problémy s kůží nebo srstí, vyrážky, hotspot, vyholené místo po veterinárním zákroku atp. Tableta uklidňuje, regeneruje a upravuje přirozený kožní mikrobióm, pH kůže a sliznic.

Použití: Po umytí a opláchnutí srsti šampónem pomocí sprchové hlavice, do které jste vložili tabletu CAPRAVERUM® balneum GWM pomalu oplachujte srst zvířete do jejího úplného rozpuštění a nechejte působit cca 5-8 minut a spláchněte vodou.
Jako lázeň: tabletu rozpustit v cca 5-8l vody a psa přelévat ( min. 8-10min.) poté opláchnout.

Tyto tablety lze koupit i na psích výstavách ve stánku výrobce. Údajně jsou vhodné i pro lidi, ale s tím nemám zkušenosti.

Tak snad jsme někomu pomohli s jeho problémem a vrátí se nám pozitivní reakce!

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.