Strava

Strava psa je téma na celý večer, proto jen ve zkratce. Někdo preferuje BARF, tedy krmení přirozenou stravou. Jedná se o kombinaci syrového masa, kostí a zeleniny či ovoce. Výhodou tohoto krmení je především to, že přesně víte, co psovi podáváte, to ocení především psi s citlivým zažíváním nebo alergií. Druhý způsob krmení je krmení hotovou stravou, především granulemi nebo konzervami / kapsičkami.

Osobně se kloním ke krmení granulemi v kombinaci s konzervami, čerstvou zeleninou a ovocem a také občasné přidávání jogurtu, vajíček a klidně i masa.

U obou způsobů, tedy BARF a granule platí stejná pravidla, vždy je rozhodující:

  1. Správné složení krmné dávky (s ohledem na potřeby daného psa)
  2. Kvalita vstupních surovin
  3. Jak je krmivo konzervováno, v případě BARFU uchováváno
  4. Jak na daném způsobu či značce nebo příchuti pes funguje

Nekvalitní strava se projeví na kůži, srsti, zubech, aktivitě a vylučování psa. Proto nezapomeňte svého psa pozorovat a vyhodnocovat projevy. Navíc je nutné si uvědomit, že to co sedí jednomu, nemusí druhému a je jedno, že jsou to třeba sourozenci. Našim odchovům do startovacích balíčků přidáváme krmivo Acana a doporučujeme s ním i krmit, není však problém tuto značku změnit. Důležité je se společně domluvit na vhodné alternativě, aby naše odchovy nestrádaly.

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.