Vrh A, jaký byl náš první vrh

Po čtyřech letech od založení naší chovatelské stanice, jsme se konečně dočkali svého prvního vrhu, tedy vrhu A. Níže malé shrnutí posledního půl roku.

Nezačalo to porodem, ale už dlouho před ním. Vzhledem k tomu, co se poslední rok dělo, bylo jisté, že nemůžeme uskutečnit dlouho plánovaný vrh a budeme muset najít jiného krycího psa, kvalitního, ale dostupného, aby se mohlo uskutečnit přirozené krytí.

Podařilo se nám během loňského roku seznámit s Calebem, který se následně stal otcem našeho vrhu. Krytí probíhalo dost hekticky – jen pár dnů před Štědrým dnem. Díky opatřením jsme nemohli přespat v žádném hezkém a teplém hotelu, takže jsme vzali za vděk kouzelnému místu na hranicích, rodinné chatce bez vody a topení. Ano, krytí bylo opravdu dobrodružné od začátku až do konce.

Po měsíci jsme si dovezli z veterinární kliniky první sono snímek, společně s pocity radosti, strachu i velkých očekávání.

O další měsíc později jsme si na RTG snímku potvrdili, že budeme mít 5 miminek, bohužel však velkých, o to větší strach o Minnie jsme měli. Těhotenství probíhalo skvěle až do posledního týdne před porodem. Minnie byla plná síly a energie a až do konce cvičila a chodila na pravidelné procházky. Bohužel těsně před porodem si poranila packu a začala kulhat, dělali jsme možné i nemožné, abychom ji pomohli s rychlým zahojením, aby byla na porod již fit. Bylo to jen tak tak, ale podařilo se. V den porodu již běhala po všech 4.

Porod neprobíhal úplně jak měl, několik nocí jsme nespali, čekali jsme jej již každou chvíli, nakonec Minnie rodila až 16. 2. 2021 v odpoledních hodinách. I jako nezkušení (i když důkladně připravení) jsme nakonec vše úspěšně zvládli a narodilo se 5 krásných a opravdu velkých miminek. 4 black tri, z toho jeden chlapeček a 1 blue merle chlapeček.

Naštěstí žádné z miminek nepotřebovalo dokrmovat a od prvního dne všechna perfektně prospívala. Začali jsme s ranou neurologickou stimulací, následně jsme učili čistotě, přikrmovali kaší, postupně přešli na granule a k tomu všemu jsme stíhali štěňata i vychovávat, učit se venčit venku, učit na vodítko a samozřejmě jsme zvali desítky návštěv na socializaci.

Čas utíkal jako voda a než jsme si miminka stihli dostatečně užít, začala odcházet do svých nových domovů.

Náš první vrh byl plný očekávání i velkých zklamání, radosti i smutku, mnoho úsměvů vystřídalo moře slz. Zjistili jsme, že ne vždy je všechno jak se zdá. Naučili jsme se, že co jiní říkali, že nejde, tak jde. Chce to jen chtít a jít si za tím. Náš první vrh byl ale především plný lásky, netušili jsme, jak moc nám miminka přirostou k srdci a jak těžký bude odchod každého z nich. Tím spíš, když nám doma žádné nezůstalo.

Věříme však, že jsme vybrali ty nejlepší rodiny, abychom každému štěněti zajistili ten nejlepší domov. Doufáme, že v našich štěňatech najdou chybějící dílek jejich životní skládanky.

Ariel, Amazing Daisy, Abigail, Adorable Wall-E a Abu, našich pět hrdinů, našich miminek, pět kousků našeho srdce, které se rozutekly po celé republice. Pokud chcete zjistit více o jednotlivých miminkách, stačí kliknout na fotku každého z nich v sekci Šťeňata – Vrh A.

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.