Bonitace Mikulov, Minnie je chovná!

V sobotu 17. 8. 2019 jsme vyrazily do Mikulova na naši první klubovou výstavu a zároveň i bonitaci. Výstava dopadla nad naše očekávání a bonitace s krásným výsledkem!

Ve 4 ráno neměl budík moc práce, nervozita udělala se spánkem své a s Minnie jsme vyrazily do Mikulova na první klubovou výstavu, při jejíž příležitosti se konala i bonitace.

Počasí tentokrát vyšlo na výbornou, posuzování bylo velmi svižné a brzy jsme byly na řadě. První výstava s tak rekordním počtem Miniaturních amerických ovčáků a to hned 12.

MAS posuzoval srbský rozhodčí pan Andraš Polgar, Minnie se mu líbila. Vytkl ji jen málo srsti a právě kvůli ní jsem očekávala body dolů. Minnie opravdu hodně vylínala, i když už pomalu nasrsťuje, je stále holátko. O to větší překvapení pro mě bylo hodnocení V1, CAC a následně ještě titul BOS k tomu. Jsem moc ráda, že se Minnie líbila i v „letním sestřihu“.

Posudek:

Mezitřída, V1, CAC, BOS. Fena 15 měsíců, středně velká elegantní fena, dobrý tvar hlavy, rovný hřbet, výborný hrudník, správná mechanika pohybu, trochu bez srsti.

Následovala hektická část dne, Minnie touto výstavou splnila podmínky pro titul Klubový Junior Šampion (KCHMPP). Musely jsme tedy vyřídit administrativu kolem šampionátu a nechat si zapsat všechny výsledky. Následně jsme šly čekat na bonitaci.

Bonitace / uchovnění vedl pan rozhodčí Karel Hořák, je to docela známá tvář mezi rozhodčími. O to větší nervozita panovala. Stouply jsme si do řady po BOC a mezi AUO. Trvalo to opravdu dlouho, bylo vedro a pejsci měli na sluníčku co dělat. Minnie byla moc hodná, jen dlouhé a nepříjemné ukazování všech zubů jí nebylo po chuti a z rozhodčího byla docela vyděšená, ale nakonec vše zvládla a je CHOVNÁ!

Samozřejmě se to neobešlo bez pár vtipných komentářů ze strany pana rozhodčího, u něj se s vtípky však počítá, např.: „povaha: střelená“.

Jsem na malou opravdu moc pyšná! Bylo to náročné, organizace bohužel hodně pokulhávala. Organizátoři i návštěvníci byli nervózní a nepříjemní. Kruhy byly bez mezer hned na sobě, byly i docela malé a navíc bylo 30 stupňů. Stejně se mi mikulovské prostředí zamlouvalo a výstava byla hezká.

Nyní nás čeká ještě dokončit letošní výstavní sezónu a koncem roku odtajníme plánované spojení, které právě začínáme pomalu domlouvat. Tak nám držte pěsti!

Nezapomeňte 24. 8. 2019 Interdog Bohemia Mladá Boleslav, kruh číslo 18.

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.