Jaký byl rok 2019

Již za týden končí rok 2019 a je čas na malé bilancování. Předtím bych však chtěla všem našim příznivcům a sledovatelům popřát krásné svátky, bohatého Ježíška, klidná rodinná setkání a především zdraví a štěstí do nového roku!

Rok 2019 bohužel začal velkým štěstím i velkou bolestí, v lednu jsme s Minnie absolvovali Hanáckou národní výstavu s nádherným výsledkem VN1, ještě ten víkend jsem se však musela rozloučit se svým 11 letým bernským salašnickým psem Gerrym. Moc nám všem stále chybí a čeká na nás za Duhovým mostem.

V půlce ledna jsem založila FB skupinu Ubytování se psem, která má nyní již přes 3 000 členů a mapu s vyznačeným ubytováním, kde jsou pejsci vítáni.

V únoru jsme pokračovali ve velmi úspěšné výstavní šňůře na DUO CACIB v Brně, s výsledkem 2x V1, CAJC, BOJ, BOB a navíc jednou i páté místo ve skupině FCI neuznaná.

 Miniaturní americký ovčák na 5. místě BIG na Duo CACIB v Brně

Od dubna jsme s Minnie začali trénovat agility, bohužel na ně není tolik času, kolik bych si přála, ale Minnie je opravdu šikovná a především neskutečně rychlá. Myslím, že se jedná o dokonalý sport pro toto plemeno. Zároveň v dubnu byla Minnie zaregistrována do AKC klubu.

Na národní výstavě v Ostravě získala V2, organizace této výstavy byla nejslabší ze všech navštívených, příští rok ji již budeme vynechávat.

Koncem dubna navíc došlo k oficiálnímu spuštění webu originaltobias.cz a jsem moc ráda, jak se mu daří!

V květnu jsme oslavili první narozeniny Minnie na výstavě v Kelči VTM. V květnu také došly výsledky na MH a to s výsledkem negativní.

Miniaturní americký ovčák Minnie s dortem k prvním narozeninám

V červnu jsme znovu zamířili do Brna na mezinárodní výstavu Intercanis s dalším dokonalým výsledkem V1, CAJC a BOS a díky tomuto vítězství získala také Českého junior šampiona!

V červenci jsme zde na webu zveřejnili velmi úspěšný třídílný seriál o výběru vhodných granulí, moc děkujeme za pozitivní ohlasy! Minnie také dorazily výsledky na test Merle SILV SINE m/M[Mh].

Srpen jsme odstartovali prvním vítězstvím na zahraniční výstavě, v Polsku jsme získali V1, CAC a BOB. Týden na to pak úspěšné vyšetření očí u pana doktora Beránka a následně i RTG všeho co šlo a vše s těmi nejlepšími výsledky, tím však srpen nekončil. 17. srpna Minnie s výsledkem V1, CAC a BOS na klubové výstavě získala Klubového junior šampiona a ještě se stala chovnou fenou.

Srpen však vygradoval na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi, odkud si Minnie odvezla V1, CAC, BOB a 4. místo v non FCI skupině.

V zaří jsme si do sbírky přidali ještě i V1, CAC z národní výstavy v Olomouci a plemeno Miniaturní americký ovčák bylo dočasně uznáno FCI, nyní tedy již v FCI I.

V listopadu jsme získali krycí list a oznámili krytí, které nás čeká příští rok. Celou letošní výstavní sezonu jsme pak ukončili poslední víkend listopadu na Prague EXPO Dog s výsledkem V1 a V1, CAC.

Děkujeme všem za přízeň!

Výsledky výstav 2019:

12. 1. Národní výstava psů Brno, VN1
2. 2. Mezinárodní výstava psů Brno, V1, CAJC, BOJ, BOB, 5. místo v Non FCI
3. 2. Mezinárodní výstava psů Brno, V1, CAJC, BOJ, BOB
6. 4. Národní výstava Ostrava, V2
1. 5. Oblastní výstava Kelč, V1
22. 6. Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno, V1, CAJC, BOS
3. 8. Mezinárodní výstava psů Zakopané, PL, V1, CAC, BOB
17. 8. Klubová výstava Mikulov (KCHMPP), V1, CAC, BOS
24. 8. Mezinárodní výstava Interdog Bohemia Mladá Boleslav, V1, CAC, BOB, 4. místo v kategorii Non FCI
7. 9. Národní výstava Floracanis Olomouc 2019, V1, CAC
30. 11. Mezinárodní výstava Praha, V1
1. 12. Mezinárodní výstava Praha, V1, CAC

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.