Prague Expo Dog – Double CACIB 30. 11. – 1. 12. 2019

První advent byl ve znamení poslední výstavy v tomto roce Prague Expo Dog – Double CACIB 2019 a jak to celé probíhalo?

Jednalo se o dvoudenní výstavu v PVA v Praze, jelikož to máme z ruky, vyrazili jsme již v pátek a ubytovali se nedaleko výstaviště. Minnie tak aspoň měla ráno klid a nevstávali jsme tak brzo.

V Praze jsme byli na výstavě poprvé, dost nás zklamala z počátku nevytápěná a protahující hala a absence košů mimo areál výstaviště (včetně parkoviště). Jinak organizace byla dobrá, prostory čisté a pravidelně uklízené, kruhy velké a prostorné a příjemná byla i část haly s prodejními stánky. Tam jsme samozřejmě utratili všechno kapesné.

sobota 30. 11. 2019

Na výstaviště jsme dorazili před začátkem výstavy, i když jsme byli až poslední plemeno v kruhu. Díky tomu jsme si s Minnie zaběhali v kruhu ještě před začátkem posuzování a následně jsme ji stihli ostříhat a připravit vše potřebné. Poté jsme si již užívali výstavní den. Minnie se v kruhu (až na občasné poštěknutí) chovala vzorně, německý rozhodčí Rolf Blessing chválil kostru, proporce a pohyb.

Minnie vyhrála V1, bohužel však bez titulu, kvůli jejím neposedným uším. U ovčáckého psa a celkově sportovce, klademe na první místo právě pohyb, nikoli uši. Chápeme však, že se jedná o soutěž krásy a rozhodčí rozhodl dle vzhledu psa takto, jen nás to zamrzelo.

Náladu jsme si však velice rychle spravili na Staroměstském náměstí, kam jsme po výstavě zavítali na rozsvěcování vánočního stromečku a samozřejmě svařák.

neděle 1. 12. 2019

V neděli jsme si sbalili věci a vyrazili opět na výstaviště. Znovu jsme byli u kruhu téměř od začátku posuzování, díky tomu jsme si všimli, že i nedělní česká rozhodčí paní Alexandra Grygarová je přísná a známky u ní nejsou zadarmo.

Minnie nakonec handloval Lukáš Balcar, vynikající handler, který s ní vyhrál V1, CAC. Jsme mu moc vděčni a šťastni, že alespoň jedno CAC jsme vybojovali a dovezli domů medaili.

Výstava byla hezká a budeme se těšit v budoucnu na opakování, děkujeme Adéle Tůmové za fotky a Lukášovi za handling.

Výsledky SOBOTA
Výsledky NEDĚLE
logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.