První CAC aneb výlet Zakopane, PL

V sobotu 3. 8. 2019 jsme měli velmi brzký budíček, po 4 hodině jsme vyráželi směr Polsko na Mezinárodní výstavu Zakopané.

Všechno začínalo výborně, úspěch byl, že jsme nezaspali a včas vyráželi. I přesto jsme se však stihli ještě v ČR zapomenout a neodbočili jsme na správné odbočce, než jsme to zjistili a vrátili se na původní správnou cestu čas běžel jak splašený a já byla čím dál víc nervózní. Věděli jsme, že dojedeme opravdu na čas a musíme máknout, byli jsme hned druzí na řadě.

Cesta byla hektická a ani jsme si pořádně nestihli užít krásnou krajinu severního Slovenska, kvůli které jsme nechtěli jet po dálnici. Jakmile jsme překročili slovensko-polskou hranici, přijeli jsme do jiného světa. I když se výstava jmenuje Zakopané, tak se koná na stadioně v nádherné pohraniční vesničce Kiry, což je osada v ústí Doliny Kościeliskiej (927 m n.m.). Cestu lemují, krásné dřevěné domky, staré i nové, všechny ve stejném duchu. Sobotní davy turistů nás však od procházky odrazovaly.

Přijeli jsme na stadion, rychle jsme si vzali jen židličky, psa a tašku a utíkali hledat kruh, po cestě jsme zůstali zírat na živou místní hudbu, která krásně dotvářela atmosféru místa. Pak jsme museli oběhnout všechno důležité a šli se nachystat ke vstupu do kruhu. Rozhodčí měl 15 minut zpoždění, což by nevadilo, ale právě v těch 15 minutách začal déšť, který postupně zvyšoval na intenzitě. Jakmile jsme se dostali na řadu, tak už to bylo jako stát pod sprchou, obě jsme byly durch mokré. Aspoň nebylo tak vidět, že Minnie je teď jak oškubaná slepička, byla jen zmoklá slepička. Rozhodčímu se však okamžitě zalíbila. V běhu jí to moc nešlo, zato konečně ukázala zuby jako profík. To, že opravdu zapůsobila dokládá i nádherný posudek: „Perfektní proporce, krásná hlava, velmi dobrá horní i spodní linie, správné úhlení, dynamický pohyb a velmi dobrá psychika“. Byla jsem nadšená z tak nádherného posudku. Minnie získala V1, CAC a BOB – za BOBa má krásný keramický pohár jako vzpomínku.

Z kruhu jsme však rovnou běželi do auta, v tu dobu už bylo všude spousta bahna a vody, sbalili jsme durch promočené věci a počkali než se to přežene. Naštěstí to trvalo jen krátce a bylo po dešti. Bahno už jsme neřešili a šli jsme si projít celou výstavu, zapsat výsledky, vyfotit se a hlavně nakoupit. Minnie byla opět miláčkem všech, dětí i dospělých. Všichni se ptali na plemeno nebo prosili o fotku a malá si svou slávu náležitě užívala. Stánků tam nebylo mnoho, ale o to zajímavější sortiment. Nakonec jsme psům nakoupili něco na zub a Minnie dostala nový pelíšek do klece.

Už vklidu a s dobrou náladou jsme odjížděli směr SK, Terchová. Chtěli jsme využít cesty a udělali jsme si výlet na Jánošíkove diery. Počasí sice ani tam moc nepřálo, ale o to méně turistů bylo a my jsme si to užili. Minnie se víc nosila než šla, ale byla hodná a neprotestovala.

Minnie touto výstavou odstartovala dospělácké kategorie a další výstava ji čeká již 17. 8. 2019 v Mikulově, tentokrát další premiéra – Klubová výstava, držte pěsti.

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.