Psí pláštěnky – proč je dobré ji mít?

Protože je již podzim a začal říjen, tak jsem pro další svůj příspěvek – recenzi, zvolila psí pláštěnku od finské firmy Hurtta s názvem Torrent coat.

Nyní asi nejvyužívanější kousek ze psí výbavy.  Konkrétně máme černou pláštěnku v jalovcovém provedení. Velikost zvolte dle jejich tabulek. Pro Australského ovčáka je to velikost 55, já jsem bohužel dala na měření a zvolila větší velikost a psovi je zbytečně velká, což jsem nepoznala u zkoušení, ale až v provozu.

Tuto pláštěnku jsem pro Tobiho zvolila především proto, že od značky Hurtta mám několik věcí a konkrétně pláštěnku jsem měla vyzkoušenou i na Gerrym (Bersnký salašnický pes), ten měl však jiné provedení a byla jsem s ní již tehdy maximálně spokojená.

Z mnoha druhů oblečků jsem se rozhodovala mezi Summit parka a Torrent coat, parka je však vyteplená a Tobi jako správný australák nemá s podsadou a srstí problém a protože je celoročně venku, není třeba ho zahřívat ani v zimních měsících. Torrent coat je naopak velmi lehká bez jakéhokoliv vyteplení a přesně to jsem hledala. Tyto  dva oblečky rozeznáte (hlavně na fotkách) především díky stahování nad kořenem ocasu, které je typické pro Summit parku. Recenzi prokládám fotkami z jednoho deštivého odpoledne.

Pláštěnka je přes celé tělo psa, obléká se přetažením přes hlavu psa, následně hrudní část dáte mezi nohy a zapnete pás kolem břicha. Poté přetáhnete gumičky přes zadní nohy, spravíte přední část, aby byla na krku a utáhnete obě gumičky, které jsou na límci, nakonec zacvaknete patent pod ocasem.

Výrobce uvádí, že pláštěnka má vysoký límec a chrání krk a uši psa. Vysoký límec má, ale prakticky okamžitě se shrne a je tak jak je vidět na fotkách, takže bych neřekla, že až tak chrání krk, ale to mě osobně nevadí. 

Vím, že si spousta lidí klepe na čelo – pes v pláštěnce, považují to za hloupost či zbytečnost. Hlavní důvody proč je dobré mít pláštěnku jsou tyto:

– Gerry (BSP) po jednom propršeném dni, kdy byl s námi celý den venku šel spát do kotce jako vždy, bohužel pršelo i celou noc a teplota byla docela nízko, navíc extrémní vlhkost vzduchu se postarala o to, že mu uschla srst na povrchu, nicméně neproschla až ke kůži. V kožichu se uzavřela vlhkost a on dostal dost nepříjemný hotspot, tedy zapařenou kůži, projevilo se to podobně jako lupy. Na veterině ho oholili do hola, už měl rudé velké vyrážky, z malého kolečka se to však natolik rozlezlo, že měl vyholených hned několik větších ploch. Denně jsme myli speciálním šamponem, sušili, natírali. Nebylo to příjemné ani psovi ani nám, nemluvě o penězích. Toto už znovu riskovat nemůžu.

– pokud si říkáte, že máte psa v bytě a zapařenina se vám stát nemůže, pak jistě oceníte, že díky pláštěnce nedovedete domů durch promáčeného psa, ale vysušíte mu nohy, hlavu, bříško, popřípadě ocas.

– navíc je dobré si uvědomit, že v dešti je horší viditelnost a protože je pláštěnka celá reflexní zvyšujete bezpečnost na procházkách jak svoji tak vašeho psa

– osobně ji vítám i proto, že když jdeme na túru za deště, tak můžeme jít do hospody s prakticky čistým psem, nikdy nám neřekli, že ho dovnitř nepustí, když jsem mu sundala pláštěnku

Více se dozvíte na stránkách výrobce:
www.hurtta.com

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.