Ať se ve tmě neztratí – svítící obojek Hunter

S příchodem zimy, změnou času a stále se zkracující dobou, kdy můžete venčit za světla. Hodně majitelů chlupáčů řeší venčení za tmy. Já jsem první využívala blikacích přívěsků, problém u nich však je, že malé se v chlupech ztratí a větší jdou sice vidět, ale ne ze všech úhlů – nejčastěji jsou pod krkem, pokud je pes na volno a pokud je na vodítku, tak přívěsek je u karabiny, tzn. někde na boku směrem k majiteli.

Rozhodla jsem se pro pořízení svítícího obojku, ale hodně jsem bojovala s výběrem, v obchodech jich je opravdu spousta, nakonec jsem se rozhodla pro větší investici a koupi značkového obojku Hunter v zelené barvě. S tímto obojkem jsem natolik spokojena, že bych jej ráda doporučila i dalším. 

Jedná se o silikonový dobíjecí svítící LED obojek Hunter, je k dostání v několika barevných provedení a je vhodný pro psy s obvodem krku 20 – 70 cm. Ano čtete dobře, byl to vlastně hned první problém, který jsem řešila, jakou délku zvolit, bála jsem se, že příliš malý nebude v chlupech vidět, ale jak správně délku odhadnout. Tento obojek to vyřešil za mě, koupíte si jednu délku a podle potřeby si jej zkrátíte doma už přímo po vyzkoušení na psovi.

Zkracování obojku je snadné, odstraníte koncovku a obojek rozsvítíte. Následně vložíte na krk psa a promyslíte si vhodnou délku, pokud si nejste jistí, tak zkraťte méně a v případě potřeby zastříhnete znovu. Stříhat musíte vždy mezi diodami, proto máte obojek rozsvícený, aby jste věděli, kde přesně jsou. Po ustřižení nasunete koncovku a nabijete obojek.

Obojek se nabíjí pomocí kratičkého kabelu s USB koncovkou, který je součástí balení. Nabíjíte přes pc nebo pomocí koncovky pro nabíjení mobilních telefonů, přímo ze zásuvky. Při nabíjení svítí červeně prstenec kolem tlačítka, po nabití zhasne. Nabití trvá cca hodinu. Při plném nabití svítí ve správné intenzitě cca 3-4 hodiny, pak svítí ještě nějakou dobu, ale slaběji, což je v chlupech hůře viditelné. Obojek je plně voděodolný – zdířka je chráněna gumovou  krytkou.

Zvolila jsem zelenou variantu, je hezky viditelná, červená se může plést se zadními světly automobilů. Ztracení obojku v chlupech se nemusíte obávat, jelikož  jde krásně vidět i skrz ně.

Obojek má tři stavy:

– blikání

– zrychlené blikání

– svícení

Osobně používám jen svícení, myslím, že blikání není psovi příjemné. Stavy se zapínají pomocí jediného tlačítka na obojku, pokud jej zmáčknete 3x tak zůstane svítit.

Druhé „tlačítko“ které obojek má, je pojistka na zavírání obojku – při zmáčknutí obojek rozpojíte a při zasunutí a otočení do správné polohy pojistka zaskočí a obojek je zavřený, Osobně jej jen přetahuji přes hlavu psa.

Při pořízení svítícího obojku je dobré si uvědomit hned několik výhod. Svítící obojky slouží nejen k bezpečnosti v provozu. Auta na ně reagují opravdu skvěle a pes tak zvyšuje i Vaši vlastní bezpečnost. Nejvíce jej asi oceňuji na přechodech po tmě. 

Více o obojku na stránkách výrobce:
www.justhunter.cz

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.