Želatinové tlapičky pro pejsky

Dlouho slibovaný recept na kokosové želatinové tlapičky pro pejsky a klidně i jejich majitele (ale zas tak dobré nejsou), jako omluva rovnou dvě varianty – zeleninová a ovocná.

Co budeme potřebovat?

  • kokosové mléko
  • želatina do aspiků
  • ovčí jogurt
  • mrkev
  • petržel a bazalka
  • olej pro psy (pupalkový, lososový, ostropestřcový, lněný, atp.)
  • borůvky
  • maliny
  • med
  • silikonové formičky na led / pečení

Na tlapičky můžete použít i jinou zeleninu nebo ovoce, co je zrovna po ruce, pozor na používání nevhodných potravin pro psy (pozor na avokádo, hrozny, cibuli, aj.). Vždy si radši ověřte, že použitou zeleninu a ovoce psi mohou.

Kokosové mléko jsem použila jen 200 ml, tlapičky nevydrží moc dlouho, ty s jogurtem ještě méně, proto doporučuji nedělat příliš velké zásoby.

Zeleninové tlapičky

Polovinu kokosového mléka a ovčího či kozího jogurtu (kefíru) dejte do nádoby na tyčový mixér a promixujte. Následně přidejte nakrájenou mrkev na kolečka, petržel a bazalku a přiměřené množství zvoleného oleje, já jsem použila bodlákový. Důkladně promixujte. Mrkvička krásně zbarví tlapky do žluta. Výslednou směs přendejte do rendlíku a přidejte polovinu sáčku želatiny, promícháme. Necháme 10 minut nabobtnat a začneme pomalu zahřívat a stále promícháváme, dokud se želatina nerozpustí (pozor směs nesmí vařit). Směsí naplňte formičky (doporučuji podložku položit na talíř, aby se lépe přenášela) a ihned dejte do lednice. Skladujte otevřené v lednici a brzy zkonzumujte.

Ovocné tlapičky

Na ovocné tlapičky použijte obdobný způsob, polovinu kokosového mléka a ovčího / kozího jogurtu nebo kefíru. Rozmixujte, přidejte borůvky, maliny a lžičku medu. Důkladně promixujte, přendejte do rendlíku, přidejte polovinu želatiny, promíchejte a nechejte nabobtnat. Následně směs pomalu zahřívejte za stálého míchání, dokud se želatina nerozpustí (nesmí vařit). Směs rovnou dávejte do formičky a nechejte v lednici ztuhnout.

Máme hotovo, stačí jen nechat ztvrdnout v chladu. Hladší vzhled a gumovější texturu docílíte vynecháním jogurtu v receptu. Fantazii se meze nekladou.

Použité suroviny a něco o nich:

Mrkev – Mrkev je důležitá především pro svůj obsah betakarotenů, vitaminů A, B, C, D a v neposlední řadě také vlákniny.

Petržel – superfood, silicová směs – myristicin, limonen, eugenol a alfa-thujen tvoří účinnou ochranu proti formování tumorů. Dále obsahuje velké množství flavonoidů – včetně apiinu, apigeninu, crisoeriolu a luteolinu, které mají velmi silné antioxidační vlastnosti. Petržel navíc obsahuje třikrát více vitamínu C než pomeranč.

Bazalka – Bazalka je pro vašeho psa v malém množství velmi zdravá. Působí protizánětlivě a obsahuje vysokou hladinu antioxidantů, které pomáhají předcházet mnoha typům nemocí včetně rakoviny. Bazalka také pomáhá zabraňovat poškození buněk, uklidňuje úzkostné psy a zmírňuje bolest při artritidě.

Borůvky – Tyto plody jsou vyloženě nabité vitaminy a antioxidanty. Dále obsahují třísloviny, bioflavonoidy, karotenoidy, provitamin A, resveratrol, vitamin C, vitaminy skupiny B, ovocné cukry, malé množství tuků a mikro- a makroprvky (hořčík, draslík, mangan, železo, měď, zinek, chrom). Zlepšují imunitu a působí preventivně a léčebně (jako doplňující prostředek) proti infekcím. Skvělá superpotravina.

Maliny – Toto ovoce obsahuje celou škálu látek s příznivými účinky pro zdraví, u kterých byly prokázány antioxidační, antimikrobiální a antikarcinogenní účinky. Maliny jsou bohatým zdrojem fytonutrientů, vitaminu C, manganu, riboflavinu, kyseliny listové, niacinu, hořčíku, draslíku, mědi a vlákniny.

Bodlákový olej – Za studena lisovaný bodlákový olej z ostropestřce mariánského. Účinně detoxikuje organismus a posiluje imunitní systém.
Chrání a podporuje funkci jater, má protizánětlivý účinek.
Snižuje negativní vliv očkování, odčervení a antibiotik.
Vhodný při redukční dietě, při zvýšené zátěži nebo po prodělané otravě.

Vždy důkladně zkontrolujte zda použitá věc není pro psa nebezpečná, pomůžou vám třeba i tyto stránky: Bohemia Pet Food.

Tak ať chutná!

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.