PF 2022 a ohlédnutí za rokem 2021

V první řadě chceme všem našim přátelům, rodině, majitelům našeho odchovu i všem co nás jen sledují popřát klidné svátky plné úsměvů na tvářích a také mnoho zdraví a štěstí. Všem zároveň přejeme i krásný nový rok 2022!

Miniaturní americký ovčák vrh A, chovatelská stanice Original Tobias

Krátké ohlédnutí za rokem 2021

Minnie do roku 2021 vstoupila jako těhotná, což se 13. ledna i potvrdilo na ultrazvuku. Začátek roku se nesl v duchu příprav na náš první vrh, který se narodil 16. 2. 2021 a narodili se dva kluci a tři holčičky. Kromě jednoho blue merle kluka byla všechna štěňata black tri. Poslední štěně odešlo do nové rodiny 7. 5. Byl to neskutečně nádherný půlrok našeho života (i když i jeden z nejnáročnějších).

Celý průběh jak příprav, tak starosti o štěňátka jsme zaznamenávali na náš FB, další podrobnosti o našem prvním vrhu A naleznete zde.

V průběhu roku jsme stihli zorganizovat rovnu tři setkání vrhu, za což patří velký dík všem majitelům. Fotky ze všech setkání naleznete také na Facebooku.

Minnie byla skvělá v roli maminky, ale zapomínala na sebe. Výsledkem byla velká únava i ztráta hmotnosti, je proto až neuvěřitelné, že pouhé dva týdny po odchodu posledního štěněte do nového domova dokázala zvládnout složit zkoušku BH-VT. Poté si užívala zaslouženého odpočinku až do léta.

Do výstavní kondice se vrátila až v létě a tak ji první výstava čekala až v srpnu. Minnie narostla dokonalá srst, jakou nikdy předtím neměla. Díky tomu měla až do podzimu opravdu skvělé výsledky na všech šesti výstavách, které do konce roku absolvovala. Na národní výstavě v Olomouci získala titul Národního vítěze, o měsíc později získala i titul ČESKÝ GRAND ŠAMPION a o další měsíc později získala i titul KLUBOVÝ ŠAMPION.

Podzim pak zakončila další úspěšně složenou zkouškou, tentokrát to byla zkouška IBGH1.

Uf, to byl teda rok …. Neskutečné, co ten malý miláček všechno dokázal, je dokonalá!

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.