Vrh A má 1 rok

Je to rok, co se nám 16. 2. 2021 splnil sen a narodil se nám náš první vrh ze spojení Minnie & Caleb.

Ve spolupráci s majiteli jsme o každém štěněti sepsali krátký text, ten jsme navíc doplnili o koláž štěňátka spolu s jeho aktuální fotkou. Více o vrhu A se dozvítete zde.

Adorable Wall-E Original Tobias

Wallemu zůstala jeho ztřeštěná povaha i abnormální akčnost, nemá čas se pořádně ani pomazlit, protože by mu mohlo něco utéct, k tomu patří i jeho neposednost.
I po roce od narození je to stále stejný blázen, gumídek na hopsinkové šťávě. Stále vysmátý od ucha k uchu, miluje míčky i puller. Se svými majiteli chodí na cvičák, kde se věnují poslušnosti. Wallemu jsme před týdnem udělali neplánovanou přepadovku, abychom mu mohli předat malý narozeninový dárek osobně a zároveň jej pozdravit. Je skvělé, že tu možnost máme a můžeme všechny pravidelně vídat. Toho si vážíme ze všeho nejvíc a děkujeme všem majitelům.
U Walleho jsme se v odhadu povahy trefili přesně – nejakčnější a nejdominantnější z vrhu, ale doma hodný miláček své nové rodiny. Vyrostl z něj krásný pes se světlým pálením a nádherným merle zbarvením.

Ariel Original Tobias

Arinka je nyní už Lussy, bezpečně ji poznáte podle bílé ponožky. Její majitelka zvažuje možné zařazení do chovu, proto byla Arielka jako jediná vybrána i na základě tohoto požadavku. A i nyní – po roce – si myslíme, že jsme udělali správnou volbu. Ariel je opravdu nádherná, má úžasnou srst (pokud tedy zrovna nelíná jako nyní), hustou a lesklou (po tatínkovi Calebovi). Má krásnou stavbu těla, skvělé úhlení, vadou na kráse jsou jen její uši. Každé si žije svým životem, tak jako to má maminka Minnie. Arinka je oproti svým sourozencům plašší vůči cizím lidem a chvíli ji trvá, než se seznámí, což negativně hodnotí hlavně rozhodčí. Holčička potřebuje získat ještě zkušenosti, aby našla pevnou půdu pod nohama i uprostřed přeplněné haly lidí a psů.
U nás byla Arinka nejhlučnější štěně a malý uzurpátor, její povaha se tedy odchýlila ze všech odhadů asi nejvíce, přesto ale zůstává její vlastnost si každého omotat kolem prstu, nejde ji nemilovat a její pohled je stále tak uhrančivý. Věřím, že majitelka v ní našla to, co hledala. Lussy ve svém novém domově dělá poslušnost, obedience, dog puller, navštěvuje lekce handlingu a začíná s agility.

Abu Original Tobias

Abu je úžasný miláček, oproti ostatním má klidnější povahu, dokáže se soustředit a rychle se učí nové věci. Miluje míčky a hlavolamy, v těch je přeborník. Se svými majiteli dělá poslušnost, agility, nosework, pasení a triky. Kromě jeho skvělé povahy chceme zmínit i jeho skvělé majitele, obvykle preferujeme majitele se zkušenostmi. Tady to byl trochu risk (Abuovi majitelé žádné zkušenosti neměli), který se ale tisíckrát vyplatil. I přesto, že se vše museli rychle naučit a nebylo to vůbec snadné, zvládají to na jedničku. Mnozí by si z nich mohli brát příklad. Moc jim děkujeme za jejich ukázkovou péči.
U Abua je potřeba ještě vypíchnout jeho všestrannost, s radostí a velkým nadšením dělá vše, co jeho majitele napadne a také je všude následuje.
Abu (i když to možná měl být spíše Dumbo) je asi nejpodobnější svému otci, nejen barvou, ale právě svou skvělou povahou. Je to nádherně stavěný pes se silnou kostrou, který miluje lidi a rád vyhledává jejich pozornost.

Abigail Original Tobias

U Abinky se těžko odhaduje její přirozená povaha, její majitelé jsou totiž zkušení kynologové, kteří s ní běží mílovými kroky. Je neskutečně poslušná a hodná, umí spoustu triků, v agility i noseworku překonala nejen sourozence, ale dávno i vlastní maminku. Hrozně rychle a snadno se učí další a další povely a také miluje hlavolamy. Pozornost cizích příliš nevyhledává, veškerou pozornost věnuje své rodině a sem tam se ráda věnuje i nějaké srnce v okolí.
Bibinka je spíše klidnější a o to víc soustředěná. Oproti sourozencům má citlivější zažívání a v novém prostředí potřebuje více času na aklimatizaci. Její uhrančivý pohled modrých očí v černé srsti je nepřehlédnutelný, má krásné syté pálení a lesklou hustou srst.

Amazing Daisy Original Tobias

Daisy, naše poslední a nejmenší štěňátko a naše největší láska. Daisy jsme hledali novou rodinu až jako poslední, proto u nás zůstala nejdéle a nejvíce nám přirostla k srdci. Takže jen doufáme, že se její rodina rozhodne odjet asi tak na měsíc na Maledivy a bude potřebovat princeznu pohlídat.
Ale zpět k Daisy, je to pořád stejný skřítek, stále je to nejdrobnější štěně z vrhu, jen je mnohem větší rarášek než byla jako miminko, ale to se začalo projevovat už u nás, kdy jí stále rostl hřebínek. Je to malá podšívka, akční, ale hodná. Akčnost však plně využije jen když má, na tréninku nebo při venčení, doma je naopak hodná a v klidu odpočívá bez vyžadování pozornosti. Daří se jí vše, co si na ni majitelka vymyslí. Dělá obedience i agility a brzy ji čeká první lekce pasení.
Daisy nikdy nebyla jako její sestřičky, je drobná, nemá ani tak hustou srst, což její drobnost ještě umocňuje. Srst má ale proti Minnie dlouhou a má ji ve skvělé kondici s uhlově černým odleskem, bez rezavých odstínů, tak jako všichni její sourozenci. Daisy má kapku modrého v jejich hnědých očích a uši nemá klopené, ale do růžičky a její ksichtění jí zůstalo od štěněte. Hlučná je po mamince a vždy nás ráda vidí (vítání opravdu stojí za to). Věřím, že v ní majitelka našla to, co hledala, protože ona je opravdu miláček a já jsem moc ráda, že také našla tak skvělou rodinu!
Daisy a její majitelku se nám minulý týden také podařilo neplánovaně přepadnout a předat dáreček osobně, tak jako Walleho.

Vrh A rok poté

Přesně před rokem 16. 2. 2021 13:55 se na svět narodilo jedno úžasné merle štěně – Adorable Wall-E 💙, přesně na minutu o 3 hodiny později se narodilo i poslední štěně – Daisynka 💗. Minnie na prvničku zvládla všechno úžasně, přivedla na svět bez komplikací pět dokonalých zdravých miminek: Adorable Wall-E 💙, Ariel 💛, Abu 💚, Abigail 💜 a Amazing Daisy 💗.
Byla skvělá nejen ty tři hodiny, ale celé těhotenství i mateřství a patří jí můj velký dík 😊. Ten patří i všem blízkým kolem mě, každý pomohl s něčím a všichni se mnou měli svatou trpělivost 😍.
Ten poslední dík pak patří skvělým majitelům ❤️, jsem si jista, že všechna štěňata se u vás mají lépe, než kdybych si je nechala doma a moc si vážím vašeho přístupu, nasazení a toho jací jste. Jsem moc ráda, že jste si vybrali CHS Original Tobias a přeji si, aby nám tyto skvělé vztahy vydržely mnoho let 😊.
Určitě nebylo vše bezchybné a dokonalé, ale vše co dělám, dělám srdcem ❤️ a věřím, že právě díky tomuto přístupu, velké lásce a otevřenosti, dělám vše tak dobře, jak to jen v tu chvíli dokážu. Je to pro mě ta jediná cesta k úspěchu, za kterým si budu stát a budu vědět, že jsem udělala maximum a nic si nemusím vyčítat.
🎈🎈🎈 Štěňátkům přeji k ročním narozeninám 🎂 jen krásné zážitky se svými majiteli, žádný stres a hlavně hodně zdraví, aby tu s námi mohla slavit i za 10 let. Krásné narozeniny lásky moje! 💙💚💛💜💗

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.