Zpomalovací miska Spin Slow Feeder

Otestovali jsme zpomalovací misku Spin Slow Feeder, oranžovou – obtížnost 1. Níže její krátká recenze.

Co je vlastně zpomalovací miska a k čemu slouží

Jelikož se zaměřujeme především na plemeno Miniaturní americký ovčák, tak i tato recenze je jim šitá na míru. Neznám miniausíka, který by nebyl milovník jídla. Velká výhoda je to při tréninku, kdy máte skvělou motivaci psa. Menší však při krmení samotném, mnohdy vypadají, že týden nejedli i když je to jen pár hodin od posledního jídla.

Protože hltání jídla není ze zdravotního hlediska vůbec dobré, je u hltajících jedinců nutné zpomalit jejich krmení. K tomu slouží právě protihltací misky, které svým tvarem brání psovi se snadno k jídlu dostat nebo si vzít velké množství naráz. Na trhu jich je velká spousta, osobně upřednostňuji protihltací vložky, které se vkládají do stávající obyčejné misky. Díky tomu můžete používat oblíbenou misku a přitom psovi zabránit v hltání. Těch je ale k dostání čím dál méně a je velký problém je sehnat. Pokud ale hledáte způsob jak psa při jídle zpomalit a zároveň i zabavit, jsou na trhu k dostání právě misky SPIN Slow Feeder.

Slow Feeder – oranžová, obtížnost 1

Vyzkoušeli jsme pro majitele tohoto skvělého plemene misku Spin Slow Feeder v oranžovém provedení – obtížnost 1. Miska je z kvalitního pevného plastu a skládá se ze 4 částí. Základní miska opatřená opravdu kvalitně udělanými gumovými nožkami v oválném tvaru – opravdu se nehýbe.

Druhá část je hlavní oranžová otočná část, umístit se dá do misky i vzhůru nohama – jak se komu zamlouvá. Pokud je umístěná standardně, tak listy lze využít pro krmivo také.

Poslední dvě části jsou světlé středy misky. Horní část slouží k zašroubování – díky tvaru je to velmi snadné. Střední pak lze umístit pod či nad oranžové listy, díky tomu upravujete jejich výšku.

Listy se plynule točí kolem středu misky. Pes snadno a rychle pochopí princip. Minnie z misky jedla cca trojnásobek času než běžně.

Miska je opravdu kvalitní, funguje jak má, má mnoho možností použití. Lze dávat různé jídlo na různá místa a udělat jídlo pro psa zajímavější. Neklouže a na pohled zaujme. Má však jedno velké mínus. Je opravdu hodně velká, její průměr je 25 cm a výška něco přes 9 cm a zabírá hodně místa. Je to to jediné co bych ji vytkla. Jinak ji doporučuji i pro naše malé američany.

Miska se dělá v různých barvách / obtížnostech. Osobně mi připadá nejzajímavější oranžová a zelená varianta.

Momentálně lze misku sehnat v akci za 220 Kč na www.manahu.cz

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.