Když se sny plní, MVP Mladá Boleslav 2019

Předposlední srpnový víkend jsme vstávali ještě v noci a vyráželi směr Mladá Boleslav na Mezinárodní výstavu psů Interdog Bohemia. Minnie cestování autem bohužel nemusí, ale zvládla to hezky. Na místě nás čekala kolona k parkovišti, ale času bylo dost.

Byla to naše první výstava nejen v Mladé Boleslavi, ale v Čechách celkově. Místo je to opravdu povedené, na výstavy ideální. Jedná se o velkou, rovnou, travnatou plochu. Po obvodu byly prodejní stánky. V hlavní budově toalety, bufet a výstavní kancelář. Do PP zapisovali hned na třech místech, tudíž se netvořily fronty. Po celou dobu výstavy navíc využívali i místního rozhlasu, to se hodilo hlavně, když vyvolávali nezodpovědné majitele, kteří nechali své pejsky v autech.

Počasí bylo sice krásné, ale na výstavu psů až moc. Bylo 30° a nebyla možnost se schovat do stínu. Jako suvenýr jsme si odnášeli krásnou rudou pokožku.

Rozhodčí se nám v průběhu příprav výstavy změnil hned několikrát a den před výstavou znovu. Nakonec nás tedy posuzoval pan rozhodčí Ing. Leoš Jančík. Jeho posuzování rádi posloucháme a o to víc jsme se těšili.

Celkem nastupovalo šest Miniaturních amerických ovčáků. Minnie vybojovala V1, CAC a do boje o BOB nastoupila se psem, který nás porazil v Mikulově. Tentokrát se vyměnili a Minnie získala BOB, dle hodnocení pana Jančíka to bylo za její pohyb.

Posudek:

15 měsíční fena s perfektním pohybem, výborně předváděná, správná horní linie, korektní hrudník. Výborné úhlení vzadu i v předu. Hlava typická, lehčí ucho. Oko standardní, chrup korektní, skus nůžkový. Srst standardní.

Trochu jsme se těšili, že po předvedení v kruhu půjdeme konečně ze sluníčka, ale díky BOB jsme museli čekat na závěrečné kruhy. Teda nemuseli, ale co kdyby… Šli jsme na řadu až téměř nakonec, všichni psi už toho měli za celý den opravdu dost. Minnie se u přísné rozhodčí paní Lindy Volárikové v přípravném kruhu moc nepředvedla. Poskakovala místo běhu a sedala si místo postoje. Při příchodu do závěrečného kruhu se však umoudřila a byla úžasná, krásně běžela a krásně stála. Postoupila do užšího výběru a nakonec z toho bylo nádherné 4. místo v kategorii Non FCI.

Nemám slov, malá je prostě dokonalá a vybojovala svůj zatím nejlepší výsledek a zaslouženě.

Po výstavě jsme Minnince dopřáli odměnu v podobě proběhnutí v přírodě a navštívili jsme Drábské světničky u Mnichova Hradiště.

Druhý den se nám z Českého ráje ještě nechtělo, tak jsme vyrazili na Hrad Valdštějn a Prachovské skály, kde jsem se mimo jiné dozvěděla, že můj pes je samozřejmě kříženec 😀

Víkendová dovolená dopadla nad očekávání a pomalu se nám plní pohárová polička …

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.