Pláštěnka Hurtta Drizzle Coat

Minnie ze své první pláštěnky již vyrostla a Tobíkovi jeho pláštěnka po 6 letech již vypověděla službu. Naší volbou byla v obou případech pláštěnka Drizzle Coat od finské značky Hurtta. V článku níže jsme sepsali výhody i nevýhody této pláštěnky.

Proč je dobré mít pro psa pláštěnku, a to i pro nasrstěná venkovní plemena jsme sepsali již v předchozí recenzi, na starší typ pláštěnky také od značky Hurtta.

My pláštěnky u svých psů vítáme ze dvou hlavních důvodů:

 • snadnější údržba – jelikož máme psy v bytě, díky pláštěnce nám nevymalují stěny po každém návratu domů z venkovního deště
 • ochrana pohybového aparátu – jako prevence před prochladnutím svalů při výkonu nebo náročnějších výšlapech

Když se vrátíte z procházky s promáčeným psem do bytu, je to trochu náročné. Je potřeba ho buď vykoupat nebo alespoň usušit a pes v srsti přinese velké množství špíny. Navíc stačí, aby se otřel o stěnu a můžete malovat. Díky vhodné pláštěnce vás ale čeká pouze usušení nebo opláchnutí pacek a kousku břicha. Zbytek těla je chráněn pláštěnkou jak před deštěm, tak před nečistotami z chodníků.

První důvod neřeší majitelé venkovních a krátkosrstých psů, pokud se však mám zaměřit jen na naše plemeno Miniaturní americký ovčák, tak naše odchovy žijí v domech a bytech, ne venku a krátkosrstí také nejsou.

Druhý důvod je však mnohem důležitější pro kvalitní život psa až do jeho vysokého věku. Častým střídáním zátěže a klidu se rychle zahřívají svaly a následně zase v chladném počasí prochladnou, aby brzy zase stoupala jejich teplota při dalším výkonu. Stejně jako se vrcholoví sportovci rozehřívají, měl by i pes své svaly během výkonu držet v teple.

Naše plemeno má dlouhou a bohatou srst a nemá tedy problém s jakýmkoliv počasím, proto není potřeba ho oblékat před zimou samotnou. Pokud v zimě vyrazíte na výšlap, pláštěnku si nezapomeňte vzít do batohu. Jakmile někde zastavíte na odpočinek, psa oblečte, ať udržíte jeho svaly v teple. Před pokračováním v cestě ji pak psovi znovu sundejte. Pes se vám později odmění bezproblémovým stářím. Stejně postupujte i v případě, že běháte agility či jiné sporty, kde se střídá maximální výkon s klidem / odpočinkem.

Majitelé sportovních psů nejčastěji sáhnou po oblečku Back on Track, pokud však nejste pravidelní návštěvníci agilit a jiných sportů a hledáte něco univerzálního, co zahřeje svaly, ochrání psa před větrem i deštěm a je příjemné na dotek a zároveň nechcete mít doma plnou skříň oblečků, každý na jiné použití, doporučujeme zvolit univerzální řešení – pláštěnku Hurtta Drizzle coat.

Hurtta Drizzle Coat

Pláštěnka je 100% nepromokavá a zároveň velmi příjemná na dotek. Velkou výhodou je, že nešustí.

Jak již u Hurtty bývá standardem je opatřena otvorem na zádech, pro připnutí vodítka na postroj. Velkou výhodou je dlouhý límec, který se pomocí stahovací gumičky stahuje jak na krku, tak za ušima. Stahování u uší je navíc vnitřní, aby voda nezatekla pod pláštěnku. Na opačné straně pláštěnky, u ocasu, je zase stahování na zádech, pro přizpůsobení délky pláštěnky. Díky tomuto stahování pláštěnka skvěle padne i jedincům bez ocasu! Právě díky stahování jsem u Minnie zvolila o číslo větší velikost, se stažením na zádech sedí jak má a během odpočinku při výkonu gumičku povolím, tak má zakrytá celá záda, včetně stehen i zadečku a je celá v teple. Tobík má velikost správnou, pláštěnka mu hezky sedí, ale není tak dlouhá aby zakryla i zadek. V tomto měla pláštěnka Torrent coat velkou výhodu, byla delší a pod ocasem měla druk. Díky tomu chránila celý zadek psa (ale bylo potřeba si hlídat, kdy to na psa přijde, aby se rozepla).

To čím je tato pláštěnka jiná než ostatní se nachází vespod na schované straně pláštěnky, uvnitř má hřejivou termofólii, která odráží tělesné teplo psa a tím drží svaly v teple. Dokonale tedy splňuje naše očekávání.

Pláštěnka je opatřena reflexními prvky pro zvýšení bezpečnosti psa a psovoda.

Oblékání

Pláštěnka se převleče přes hlavu psa, následně se zapne popruh vedoucí od břicha přes záda psa, přetáhnou se gumičky za zadní nohy a utáhne se stahování kolem krku a za ušima. Nakonec se přizpůsobí délka pláštěnky pomocí stahování nad ocasem.

Výhody pláštěnky:

 • nešustí
 • voděodolná a větruodolná
 • termofólie pro odrážení tělesného tepla
 • skladná
 • stahování nad ocasem
 • reflexní prvky

Nevýhody pláštěnky:

 • po několika opráních se loupe vnější potisk (jde vidět na fotkách na fialové pláštěnce)
 • vyšší cena (první Hurtta pláštěnka vydržela 6 let, pokud vydrží i tato, tak ta cena je adekvátní)
 • Minnie má hodně dlouhé gumičky kolem zadních noh

Pláštěnku Hurtta Drizzle Coat koupíte na www.hurtta-collection.cz, Minnie má velikost 45 (správná velikost je však 40) a Tobík 55. Pokud si nebudete vědět rady, doporučuji napsat dotaz třeba na FB, odpovídají rychle a poradí nebo třeba vyfotí některý detail výrobku. Tyto pláštěnky mám na jejich doporučení a jsem maximálně spokojená. Tak se nebojte zeptat.

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.