Vlhké krmivo – Porovnání značek II. část

V prvním díle jste si mohli přečíst o složení konzerv a kapsiček a také o možných chytácích na spotřebitele. V tomto díle již naleznete přehled několika značek s vlastním hodnocením.

Nejdříve bych chtěla upozornit, že sto lidí / psů, sto chutí. U každé značky hodnotím nejen složení, které je docela jasné, ale také zda psům chutná, jak voní nebo vypadá. Proto je hodnocení jen můj osobní názor a ne každý s ním musí souhlasit. Berte ho spíše jako vodítko podle čeho porovnávat a jak hodnotit krmení, které máte doma nebo které jste si vybrali po zveřejnění první části článku.

Výhodou konzerv je, že jejich častější střídání psům neškodí. Pokud se rozhodnete každý měsíc změnit psovi granule na zcela jiné, způsobíte mu tak velké zažívací potíže. Konzervy mohou u citlivých psů způsobit obtíže také. Pokud však netvoří hlavní část potravy, měl by je zdravý pes přijímat bez problémů. Myslete však na možné potravinové alergie nebo intolerance, vždy výběr přizpůsobte konkrétnímu jedinci.

Každá recenze obsahuje složení konkrétního výrobku, výhody a nevýhody a hodnocení (1-5) jako ve škole.

Přehled testovaných značek:

 1. Barking Heads
 2. Brit
 3. Calibra
 4. Canagan
 5. Dogz Finefood
 6. Gran Carno
 7. Chejn
 8. Lukullus
 9. Mac’s
 10. Marp
 11. N&D
 12. Pet Farm Family
 13. Platinum
 14. Sokol Falco
 15. Terra Canis
 16. Yoggies

Přehled složení dalších značek:

(tyto konzervy nejsou odzkoušeny na mých psech, protože bych jim je nedala a nedoporučuji je kvůli slabému složení, ale jsou prodávané, tak stojí za to na ně mrknout)

1. Barking Heads

300 g kapsičky, 8 variant.

CHOP LICKIN’ LAMB – KAPSIČKA, 300 g, 50 Kč
85 % jehně (60 % jehněčí maso, 25 % jehněčí vývar), batáty, špenát, cuketa, hrášek, slunečnicový olej, lososový olej, mořské řasy, vojtěška, petržel, kurkuma, anýz, máta, fenykl, minerály

Kapsička neurazí ani nenadchne. Praktické balení – vhodné na cesty (300 g), netaháte těžké konzervy. Složení je dobré, ale čekala jsem od něj po přečtení mnohem víc. Nutné zmínit, že kapsičky nemají žádnou strukturu, žádnou zeleninu jsem v nich nenašla. Pochválila bych za mořskou řasu. Určitě to není odpad, ale najdete i mnohem lepší.
+ balení, monoproteinová
– bez struktury, nebyla vidět zelenina
Známka: 3

2. Brit

Brit nabízí hned několik řad a několik variant v těchto řadách. Kromě konzerv vyrábí i salámy. Řady: Brit Fresh (6 variant, 400 g), Brit Premium by Nature (6 variant, 400 a 800 g), Brit Paté & Meat (9 variant, 400 a 800 g), Brit Mono Protein (8 variant, 400 g), Brit Premium Sausage (8 variant, 800 g).

BRIT PATÉ & MEAT – PUPPY, 400 g, 45 Kč
29% kuře, 21% krůta, 8% celá kuřecí játra, 12% srdce & plíce, 28,5% vývar, 1% minerály, 0,5% lososový olej

V době, kdy jsem tuto konzervu koupila se jednalo o zcela novou řadu konzerv, zvolila jsem Puppy variantu. Konzistence Paté mi přišla vhod, jelikož jsem konzervy mixovala na kaši. Tato konzerva pro mě byla naprostým zklamáním a propadákem. Navíc v konzervě byly kousky něčeho, co nešlo ani rozmixovat a sekal se mi i mixér. Natolik mě to odradilo, že jsem již žádnou další Brit konzervu nekoupila. Vůně, konzistence, mozaika, všechno bylo velmi slabé. Nedoporučuji.
+ mnoho variant pro výběr, monoproteinové varianty, nicméně ne tato konkrétní konzerva
– slabý obsah, nevoněla
Hodnocení: 4

3. Calibra

I Calibra má více druhů, celkem tři řady: Premium (3 varianty, 1240 g), Premium Line (5 variant, 800 g), Super Premium (5 variant, 400 g).

Dog Adult Beef with Carrots and Salmon Oil, 400 g, 50 Kč
hovězí (66 %), vývar (28,9 %), mrkev (4 %), minerální látky (1 %), lososový olej (0,1 %).

Tuto konzervu jsem nekupovala, ale dostala v balíčku, jedná se o nejvyšší řadu kvality Super Premium. Asi i proto, že jsem od této značky mnoho nečekala, mě příjemně překvapila. Složení není žádné TOP, ale to se od cenově dostupné Calibry ani neočekává. Rozhodně si nemůžu stěžovat a pokud hledáte něco levnějšího, nebála bych se ani ostatních variant. V konzervě byla krásně vidět mrkev a lososový olej je příjemným bonusem.
+ mrkev opravdu viditelná, docela voněla, příjemné překvapení v této cenové relaci
– žádná top konzerva, vhodná pro nenáročné
Hodnocení: 3

4. Canagan

Konzerva Canagan je od výrobce Symply a nabízí celkem 12 variant (400 g). Tady musím zmínit, že je několik variant velmi podobných, proč tomu tak je netuším. Možná se jedná o nové a staré řady. Tyto konzervy mají totožné složení, jen v konzervách, které mají v názvu „se zeleninou“ chybí ve složení prebiotika.

Canagan Turkey & Duck Dinner, 400 g, 70 Kč
Čerstvě připravené vykostěné krůtí maso (40 %), čerstvě připravené vykostěné kachní maso (26 %), batáty (sladké brambory), bio mrkev, bio hrách, bio brokolice, vitaminy a minerální látky, zelená škeble (Slávka zelenoústá)*, lososový olej, bio jablka, bio špenát, mořské řasy, petržel, juka, šípky, kopřiva, měsíček, jilm, anýz, máta, rozmarýn.
*zdroj glukosaminu (100 mg/kg)

Na tyto konzervy jsem narazila v obchodě náhodou a od té doby je beru pravidelně. Zaujaly mě nejen složením, ale i obsahem bio zeleniny a ovoce. Ze složení je zcela jasné, co v konzervě najdeme a opravdu to v ní i uvidíte. Krásně voní, má dobrou strukturu, masová složka je pomletá, ale najdete v ní i kousky krásného libového masa v celku, které se krásně páskují a také kousky zeleniny a ovoce. Dobře stravitelné pro psy, žádné zažívací potíže. Někomu může vadit nižší obsah masa, mě vyhovuje. Nutno zmínit, že všechny konzervy jsou stejné, jen se mění druh použitého masa, což je trochu škoda, uvítala bych zajímavější variace. Taky bych nebyla proti, pokud by obsahovaly i vnitřnosti nebo alespoň některé receptury.
+ vůně, struktura, složení, dobře stravitelné, vysoký obsah zeleniny a ovoce, bio kvalita některých surovin
– všechny varianty stejné, jen jiný druh masa, pro někoho možná cena, ale je vyvážena kvalitou
Hodnocení: 1-

5. Dogz Finefood

6 variant, konzervy (200, 400 g) i kapsičky (100 g)

Dogz Finefood No.6 s klokanem, 100 g, 37 Kč
klokaní vnitřnosti 65 % (srdce, játra, žaludky a plíce), voda 27,7 %, brambory 6 %, minerály 1 %, pupalkový olej 0,2 % a šípky 0,1 %

Chválím především 100 g kapsičky, které jsou super na cestování pro menší psy. Receptura neobsahuje maso, ale je důležité si uvědomit, že srdce je považováno za svalovinu také. Bohužel složení neudává procentuální množství jednotlivých komponentů, brambory osobně také nepovažuji za příliš výživnou surovinu. Super je použití pupalkového oleje. Cena je podle mě vzhledem ke kvalitě hodně přestřelená.
+ velikost balení, monoproteinové složení, možnost klokaní varianty, pro alergiky, pupalkový olej
– nejasné složení, brambory, vysoká cena
Hodnocení: 3-

6. Gran Carno

20 variant konzerv + dvě různé velikosti (400 g a 800 g). Nutno zmínit, že výrobcem je Animonda, která dělá i další produkty, ne jen Gran Carno (např.: Vom Feisten).

GranCarno hovězí, jelení a jablka, 400 g, 33 Kč
47% hovězího masa (svalovina, plíce, játra, vemeno, ledviny, srdce); 31% vývar; 15% jelení maso; 6% jablek; uhličitan vápenatý

Jedná se o konzervu z nižší cenové relace (kolem 30 Kč), složení je na tuto částku až nadprůměrné, osobně bych vytkla jen uhličitan vápenatý (uhličitan vápenatý je široce používán v psím krmivu jako doplněk vápníku, ale také jako regulátor kyselosti, barvivo, protispékavá látka nebo stabilizátor). Myslím, že by se dalo složení upravit a přitom bez nutnosti navýšení ceny. Jsou velmi oblíbené a nabízí je i většina kamenných obchodů. Sama bych si je na krmení nevybrala, ale pokud je pro vás cena primární, myslím, že za tyto peníze asi lepší neseženete, ale nemyslete si prosím, že krmíte TOP konzervou. Nutno však dodat, že proti Britu mě oslovila mnohem více a stojí podstatně méně. Jablek v ní bylo dost i voněla.
+ v cenové relaci kvalitní konzervy, vysoký podíl ovocné složky, hodně variant
– uhličitan vápenatý, žádná extra kvalita (odpovídá ceně)
Hodnocení: 2- (vzhledem k ceně)

7. Chejn

Vyrábí psí jitrnice (320 g), salámy (710 a 1000 g) a vaničky (325, 415 a 425 g), vše v několika příchutích.

Sam vanička pro psy kuřecí, 415 g, 30 Kč
maso a výrobky živočišného původu, mleté kuře, krky, žaludky, srdce, játra, mrkev, rýže, želírovací látky, červená řepa

Tuto vaničku jsem dostala v balíčku pro psa. Psům jsem jim nakonec nedala. Asi nejslabší ze všech, které mi prošly rukama. Přitom jsou cenově stejné jako například Gran Carno od Animondy, ale složení je opravdu velký propadák. Na prvním místě výrobky živočišného původu (tedy odpad ze zvířat, který se nedá jinak zužitkovat, kopyta ořezy a další části zvířat – různých zvířat), absence procentuálního zastoupení složek a navíc želírovací látka. Ve stejném duchu jsou i ostatní výrobky této značky. O vůni ani struktuře se nedá vůbec mluvit. Těmto výrobkům se prosím vyhýbejte velkým obloukem.
+ u tohoto výrobku bohužel nelze napsat žádnou výhodu
– složení, cena, vůně, struktura, vše velmi špatné
Hodnocení: 5

8. Lukullus

Lukullus vyrábí konzervy (200, 400 a 800 g) klasické a vyšší řadu Menu Gustico a kapsičky (300 g). Nabízí mnoho variant, bohužel neznám přesné počty, u nás jsou jen některé.

Lukullus Balení Mediterran, 3 druhy kapsiček, 300 g, 23 Kč / ks
Lukullus Itálie: jehněčí, torteliny a rajčata: 65% jehněčí maso, jehněčí srdce, jehněčí játra, jehněčí plíce, jehněčí bachor, 27,8 % masový vývar, 3 % torteliny, 3 % rajčata, 1 % minerální látky, 0,2 % olivový olej.
Lukullus Francie: hovězí s bramborami a ratatouille-zelenina: 65% hovězí maso, hovězí srdce, hovězí plíce, hovězí bachor, 27,8 % masový vývar, 3 % cuketa, 2 % paprika, 1 % lilek 1 % minerální látky, 0,2 % olivový olej.
Lukullus Španělsko: kuře s rýží pallea a zelenina: 65% kuřecí maso, kuřecí srdce, kuřecí játra, kuřecí plíce, kuřecí žaludky, kuřecí krky, 25,8 % masový vývar, 3 % rýže, 3 % hrášek, 2 % paprika, 1 % minerální látky, 0,2 % olivový olej.

Tyto kapsičky se mi těžko hodnotí, po otevření jsem byla hrozně zklamaná, pak jsem si však uvědomila okolnosti a jsem ráda, že jsem jim nenapsala recenzi hned. Hodně jsem od nich čekala, což byla základní chyba. Pokud je porovnám se stejnými produkty v podobné cenové relaci, jsou nejlepší z nich a hanit je by byla velká chyba. Stejné balení jako například Barking Heads, ale přitom za 23 Kč a v mnohem vyšší kvalitě. To co mi vadilo asi nejvíc bylo, že moc nevoněly, ale to stejně tak i ostatní. Zeleninové složky je v nich opravdu po skromnu, ale vidět v nich je. Složení je dobré, mají jak maso, tak vnitřnosti a navíc i zeleninu. Použitý olej je olivový, což je taky super v této ceně. Takže nečekejte zázraky, ale jednoznačně musím říct, že jsou lepší než Barking Heads kapsičky nebo Calibra konzerva. Za uvedenou cenu vážně stojí. Pokud však hledáte opravdu velmi kvalitní konzervu / kapsičku, tak je radši nekupujte. Stejný výrobce má ještě vyšší řadu Menu Gustico, můžete vyzkoušet tyto konzervy, osobně jsem je nezkoušela.
+ jednoznačně cena, zelenina v nich je, nicméně jí mnoho není, dobré složení
– bohužel příliš nevoní a chtělo by to více zeleniny než pár kuliček hrášku na kapsičku
Hodnocení: 2- (kvůli ceně, ne kvalitě)

9. Mac’s

Našla jsem 13 variant (400 a 800 g), včetně monoproteinových.

Mac’s Dog sob a zelenina, 400 g, 50 Kč
Maso (min 30% sobí, 40% hovězí), vedlejší živočišné produkty (hovězí srdce, hovězí játra, hovězí plíce), těstoviny (5%), hrášek (2,5%), mrkev (2,5%), minerální látky.

Vyzkoušela jsem více variant a nejradši mám ty, které mají něco navíc, např.: těstoviny, špenát, atp. Tady uvádím ty těstovinové. Myslím, že poměr cena a kvalita je tak akorát, líbí se mi, že obsahují více druhů masa. Krom těstovin obsahují i zeleninu. Pozor na vedlejší živočišné produkty, o těch jsme si řekli, že jsou špatné, pokud nejsou více specifikované. Tady však jsou a v závorce si přečtete, že je všechno v pořádku a nemusíte se takového složení bát. Tyto konzervy se nebojím doporučit.
+ obsahují všechny složky: maso, vnitřnosti, těstoviny a zeleninu, dobré a konkrétní složení, ideální poměr cena výkon
– vadí mi, že není blíže vyspecifikované složení masa
Hodnocení: 2

10. Marp

5 vaniček (100 g) a 7 konzerv (400 a 800 g – zřejmě ne všechny varianty). Marp je česká značka, ale granule jsou vyráběny v Anglii, ve stejné fabrice jako Barking Heads, Dogs Chef, atp. Kde jsou vyráběny konzervy však netuším. Budu ráda, pokud to někdo víte za zprávu.

Marp Holistic Dog vanička Pure Angus Beef, 100 g, 30 Kč
70%: Angus hovězí srdce, Angus hovězí maso, Angus hovězí játra, Angus hovězí plíce, 29% Vývar, 1% Minerály.

Z mnoha variant jsem vybrala monoproteinovou novinku. Jinak jsem vyzkoušela všechny vaničky a několik konzerv. Musím říct, že jsem s novou hovězí variantou velmi spokojena, jak již jistě víte, preferuji konzervy s obsahem zeleniny, ta tady chybí a za variantu s ní bych byla více než vděčná, ale zatím je se zeleninou pouze jehněčí a kuřecí a protože je jeden z mých psů alergik na kuřecí, můžu kupovat jen jehněčí a nemám s čím prostřídat. 100 g vaničky jsou pro mě skvělé na výstavy a výlety, je to přesně jedna porce a netahám nic navíc. Angus má super složení, i když tedy počítejte se skoro 30 % vývaru. Znovu upozorňuji, že srdce se považuje za svalovinu a je mnohem výživnější. Ke složení opravdu není co dodat. Za mě spokojenost.
+ jednoznačně složení, monoproteinová, praktické balení
– skoro 30% vývaru
Hodnocení: 1-

11. N&D

Jedna z letošních novinek výrobce Farmina, značky N&D jsou právě konzervy. Jsou v neuvěřitelných 30 variantách a dvou velikostech balení (140, 285 g). Je nutné zmínit, že se vyrábí ve stejné fabrice jako granule N&D (alespoň ty, které se prodávají u nás) a jejich vstupní suroviny jsou stejné. Složením taktéž odpovídají dané řadě granulí. Což je nesporná výhoda.

N&D QUINOA SKIN & COAT QUAIL, 140 g, 65 Kč
Křepelčí filet (55 %), semínka quinoi (5 %), rybí olej, kokos (2 %), fruktooligosacharidy, chondroitin sulfát, glukosamin, vitamíny, minerály. Zdroj proteinů: křepelčí filet. Zdroj sacharidů: semínka quinoi.

Quinoa řadu mám asi nejraději, je to jediná řada, která je pomletá na kaši. Ostatní varianty mají jednotlivé složky oddělené. Quinou moji psi zvládají nejlépe, u jiných měli měkkou stolici (ne průjem). Verze quail a duck jsou navíc vyrobeny z filet, tedy ne z celého zvířete, o to vyšší je jejich kvalita. Složení těchto konzerv je naprosto jasné a přehledné. Ostatní řady obsahují hodně „vody“, tak s tím počítejte. Vyzkoušela jsem zatím jen řady quinoa, pumpkin a low grain, ostatní bohužel nemohu hodnotit. Svým složením mě ještě zaujala řada Ocean, ale je těžší ji sehnat. Ke kvalitě asi nemůžu vytknout nic, super složení, krásně voní, chutnají a v nemletých variantách opravdu vidíte jednotlivé složky. Ne všechny varianty mají tak skvělé složení, jako tato, proto čtěte pozorně. Největší mínus těchto konzerv je bohužel jejich cena, ta je opravdu velmi vysoká. I když jsou produkty kvalitní, myslím, že cena je až přemrštěná. Z tohoto důvodu bohužel dávám mínus, ale konzervy přesto kupuji, ale nekrmím s nimi pravidelně.
+ složení, 30 variant, odpovídají granulím, super velikost konzerv
– přemrštěná cena
Hodnocení: 1-

12. Pet Farm Family

6 variant ve třech velikostech (100, 180 a 400 g), z toho dvě varianty v bio kvalitě + 5 variant vývaru v konzervě, nyní jedna varianta masové konzervy navíc jako limitovaná edice.

Bio Baranica, 180 g, 60 Kč
Ovce z volného chovu 67%, mrkev, červená řepa, rajčatové pyré, chia semínka, spirulína, kurkuma, petrželová nať, list pampelišky, kopřiva dvoudomá, máta peprná, ostropestřec mariánský, olivový olej*. *Produkty ekologického hospodářství.

Myslím, že není mnoho pejskařů, kteří by si v poslední době této značky nevšimli. Osobně k ní nemám nijak velké sympatie a jejich produkty mi přijdou mnohem více jako reklamní bublina, než TOP krmivo. Každopádně i jejich konzervy jsem vyzkoušela. Měla jsem 3 z 6 variant. Pro hodnocení jsem vybrala Bio Baranicu, tedy konzervu z ovce v bio kvalitě. Řekla bych, že ze zkoušených byla asi nejlepší. Všechny složky jsou pomlety, což vytváří takovou jednotnou velmi tvrdou hroudu, na které se mi podařilo zlomit vidličku. Právě velmi tuhá konzistence je pro mě největší mínus. U složení chválím bio kvalitu, taky použitou zeleninu a další složky jako bylinky nebo olivový olej. 67 % konzervy tvoří ovce, velká škoda je, že není specifikováno jaké konkrétní části z ovce. Bohužel jen velmi obecně. Psi ji strávili bez problémů, co se týče vůně nic převratného, ale u ovce se asi nic jiného ani čekat nedá. Konzervy kupuji jen proto, že jsou k dostání v kamenném obchodě a pokud potřebuji nutně na cesty, tak je koupím. Nemůžu však říct, že jsou vyloženě špatné, ale ani je nehodnotím jako TOP a to především kvůli neurčitému složení.
+ bio kvalita, použití bylinek a olivový olej
– nejasné složení (nespecifikované části ovce)
Hodnocení: 2

13. Platinum

Platinum má dvě provedení v tetrapacku (krabičce) nebo v kelímcích a nazývá je paštiky. V tetrapacku naleznete 7 variant (375 g) a v kelímcích pak 4 varianty (100 g), kelímky jsou prodávány po 4 ks.

Platinum Natural Menu Mini Turkey & Salmon – Krocan & Losos 4x 100 g, 130 Kč, 30 Kč / ks
Čerstvé krůtí maso (63 %), čerstvý losos (20 %), dehydrované brambory, dehydrovaná zelenina (brokolice, mrkev, pórek), olivový olej.

Pro Minnie jsem na výstavy vybrala 100 g provedení v příchuti krocan a losos. Složení je dobré, chybí vnitřnosti. Obsah je zcela rozmixován do kaše, ani moc nevoní. Vím, že někdo tím krmí a je spokojený, mě se z toho bohužel oba psi po… a to opravdu hodně. Takže osobní zkušenost špatná, už bych nekoupila.
+ líbí se mi obě varianty balení, skladné, pohodlné pro cestování, dobré složení
– nijak mě nenadchly, rozmixované, nevoní a moji psi je špatně strávili
Hodnocení: 3

14. Sokol Falco

Sokol Falco, česká firma nabízející hned několik řad výrobků: Falco Dog 3 varianty (120 g), Max Deluxe 14 variant (400, 800 a některé i 1200 g), Farmka Dog 5 variant (800 g), Rony 6 variant (400 g), Tim 6 variant (400, 800 a 1200 g). Jejich nejprodávanější řada je Max deluxe.

Max Deluxe krůtí svalovina bez kosti, 400 g, 100 Kč
100 % krůtí maso

První konzerva v hodnocení, která má ve složení jen jednu položku. Co se týče složení není co řešit, konzerva opravdu obsahuje jen kousky krůtí svaloviny (krásné napáskované maso – nemleté). Osobně mi vadí velký podíl šťávy, kterou buď přidávám jindy na granule nebo ji vyhazuji. Pokud ji dám k masu, tak mají psi vždy řídkou stolici. Jen si dávejte pozor při koupi, ne všechny varianty jsou svalovina, některé obsahují i kosti nebo se jedná o kombinaci s vnitřnostmi. Já kupuji jen svalovinu a spíše velmi výjimečně. Tato krůtí se hodí i do rýže, kterou podávám po dietě, ale je třeba opravdu vybírat jen maso bez tuku a šťávy. Nevýhodou těchto konzerv je, že se jedná o čisté maso, proto je nedoporučuji podávat samostatně. Hodně psů z nich má průjem, právě proto, že se jedná o čisté maso. Pokud ji přidáte k příloze nebo granulím tak se jim bude určitě lépe trávit. Nedoporučuji s nimi krmit pravidelně, psům by tak chybělo spoustu živin.
+ složení, čistá svalovina
– pouze maso, hodně šťávy a nedoporučuji zvěřinovou variantu, vysoká cena
Hodnocení: 2

Video z výroby Sokol Falco zde.

15. Terra Canis

U nás méně známá německá značka, nabízí téměř 50 variant v mnoha velikostech konzerv (100, 200, 400, 800 g), vždy podle konkrétního druhu. Včetně řad puppy, grain free, hypoalergenní, light, senior nebo mini řadu.

Krůta se zeleninou, hruškami & bramborami, 400 g, 70 Kč
krůtí srdce (40%), mrkev, brambory (10%), krůtí svalovina (9%), krůtí pečeň (9%), hruška (7%), proso, meruňka, brokolice (3%), lněný olej, Bio skořápky z vajec (0,4%), drcená lněná semínka, bazalka, petržel, minerální zem, mořské řasy (0,13%), pyl z květů.

Značka svoji pověst postavila především na vysoké kvalitě vstupních surovin, které jsou navíc v kvalitě pro lidskou konzumaci. Jejich produkty se nemusíte bát ochutnat, ale upřímně – není to až tak dobré. Je to krmivo bez soli a hlavně rozdrcené skořápky bio vajec pěkně skřípou mezi zuby. Pokud si říkáte proč tam jsou, jedná se o krmivo neobsahující kosti, proto kolísá hladina vápníku, který je nezbytný. Díky skořápkám je konzerva vyvážená a je v ní vše co pes potřebuje. Konzervy obsahují svalovinu (tady znovu upozorňuji, že srdce je považováno za velmi výživnou svalovinu, tedy je vyšší kvality než klasický kus masa, obsahuje mnoho minerálních látek a určitě se ho nebojte), vnitřnosti, ovoce i zeleninu a navíc bylinky. Takto si představuji správnou a vyváženou stravu pro psa, takovou konzervou se nebojím krmit každý den a upřímně mě mrzí, že není více značek se stejným konceptem. Vytknout se tu dá samozřejmě cena, vzhledem k tomu kolik masa tam je, ale opravdu jsem nenašla žádného jiného výrobce se stejnou kvalitou konzerv. Problém je i obtížná dostupnost. Doporučuji číst pečlivě složení, vadí mi druhy s vysokým podílem plic, jelikož plíce nemají až tak vysoké hodnoty a většinou se používají spíše na zasycení bez rizika přibírání. Pokud máte tedy zdravého psa, tyto receptury bych nebrala. Pokud máte hodně citlivé pejsky, jistě oceníte hypoalergenní řady: pštros, buvol, klokan nebo kůň. Doporučuji, není lepší výrobek a pokud máte pocit, že ano, podělte se s námi do kontaktního formuláře.
+ dokonale vyvážené složení, vysoká kvalita vstupních surovin, složení není co vytknout, mnoho variant
– vyšší cena a horší dostupnost výrobků, obzvlášť speciálních řad
Hodnocení: 1

Video z výroby Terra Canis (nyní se výroba stěhuje do nových prostor, kde by mělo být do budoucna umožněno i přijít na exkurzi) zde.

16. Yoggies

Yoggies nabízí celkem 3 varianty konzerv (400 a 800 g) a 4 druhy omáček pro psy (200 ml). Jedná se o českého výrobce.

Yoggies hovězí konzerva pro psy s karotkou a lněným olejem, 400 g, 57 Kč
hovězí maso – (hovězí maso, hovězí srdce, hovězí játra, plíce, dršťky) 65 %, vývar z masa 28,9 %, mrkev 5 %, minerální látky 1 %, lněný olej 0,1 %.

Tuto konzervu jsem jako jedinou koupila přímo pro tento článek, mám na značku vlastní názor, ale chtěla jsem jim dát šanci. Přece jen konzervy a granule je rozdíl. Složení je dobré, škoda jen absence procentuálního zastoupení jednotlivých hovězích složek. Opět počítejte s 30 % vývaru, ale konzerva není až tak vodová, jak by se mohlo zdát. Líbí se mi, že všechny tři varianty jsou monoproteinové (u zvěřiny je to otázka, když nevíte jaká přesně zvěř). Zvolila jsem hovězí, blíží se konzervám Canagan, ale jsou o něco horší. Strukturu mají hodně podobnou, pomleté části a kousky masa a zelenina (mrkev). Oproti Canaganu je zde zeleniny podstatně méně a navíc moc nevoní. Vůně Canaganu je opravdu příjemná. Takže konzerva není špatná, ale asi bych si ji představovala za nižší cenu. Chybu neuděláte, ale rozhodně jsou i lepší. Navíc mají jen tři druhy. Výsledek je tedy, že není špatná, ale kupovat ji nebudu.
+ dobré složení, monoproteinová, lněný olej
– nevoní, chybí procenta hovězí složky, jen tři druhy, vyšší cena
Hodnocení: 2

Přehled složení dalších značek

Dein Bestes (DM drogerie)

Vanička pro psy s krůtím masem, 150 g, 12 Kč
maso a vedlejší produkty živočišného původu (14,0 % krůtí maso), minerální látky, inulin (0,1 %)

Dokonalá ukázka toho, jak složení vypadat nemá, tady bych ráda zmínila kapsičky Lukullus, u této vaničky platíte za 14 % z masové složky (nikoli 14 % z obsahu) 8 Kč / 100 g. U Lukullus platíte za 67 % jen masa + vnitřnosti (není uvedeno množství) 7,7 Kč / 100 g, přijde vám v pořádku tolik přeplácet? Lukullus nebyly zařazeny mezi TOP produkty, ale proti této značce je to asi stejný rozdíl jako koupit tenisky ve stánku na nádraží a adidas v prodejně ve výprodeji. O 86 % obsahu této vaničky nevíte vůbec nic, může tam být cokoli a 86 % neznámého složení je opravdu hodně. Vyhýbejte se jí obloukem.

Eukanuba

Vanička Eukanuba Adult Beef 150 g, 24 Kč
Maso a výrobky živočišného původu (> 30% kuře, > 4% hovězí maso), oleje a tuky, rostlinné vedlejší produkty (z toho 0,6% řepné řízky), minerály, různé cukry.

Ještě horší složení než Dein Bestes, na první pohled se může zdát, že má vanička více masa, ale všimněte si, že se jedná o kuře, ne kuřecí maso. Masa má 4 %, oleje a tuky – absolutně netušíte jaké, řepné řízky – to je jídlo pro psa? Různé cukry – tak tady mi dochází slova úplně. A taky si všimněte, že se konzerva jmenuje po 4 % z masové složky, to je jako když u kvalitní konzervy napíšete, že se jmenuje hrášek 🙂 Máte je doma? Vyhoďte je prosím!

Nuevo Dog

Nuevo Dog konzerva Adult Lamb 400 g, 37 Kč
Vedlejší masné a živočišné produkty 66% (30%jehněčí maso), vývar 28%, zelenina (5% brambory), minerální látky 1%.

Tyto konzervy jsem zařadila úmyslně, jelikož mi byly opakovaně nabízeny jako TOP produkt. Znovu upozorňuji na složení, tady není uvedeno ani to maso a rovnou to nazvali vedlejší masné a živočišné produkty (znovu opakuju, že neznáte ani zvíře ze kterého jsou vyrobeny). 30 % z 66 % masové složky je pak jehněčí maso, tzn. 20 % z konzervy je jehněčí maso. U zeleniny opět bez specifikace. Takže si nenechte namluvit, že jsou kvalitní prosím.

Pedigree

Pedigree kapsička Adult 100 g, 8 Kč (v sadě)
Maso a vedlejší produkty živočišné výroby (39 %, mimo jiné 4 % krůtí nebo hovězí), zelenina (4 % mrkev a hrášek), obiloviny, bílkovinové extrakty, minerální látky, vedlejší produkty rostlinného původu (0,5 % sušené řepné řízky), oleje a tuky (z toho 0,5 % slunečnicový olej).

Vedlejší produkty 39 % – z toho 4 % krůtí a možná hovězí, ale jestli maso, oči nebo jiné části těla zde uvedeno není … zelenina – 4 % z ní mrkev a hrášek, to je tak 1 % z celkového obsahu, tzn. jedna kulička hrášku? vedlejší produkty ROSTLINÉHO původu – tak už i odpady z rostlin, bílkovinové extrakty pro umělé navýšení bílkovin do analytických složek a z olejů je 0,5 % slunečnicový, takže kapka a to je to ten nejobyčejnější, tak co asi tak použili ….

Royal Canin

Royal Canin kapsička Dachshund, 85 g, 27 Kč
maso a živočišné produkty, obiloviny, vedlejší produkty rostlinného původu, minerální látky, cukry, oleje a tuky, měkkýši a korýši.

Tak postupně, jen odpad ze zvířat, žádné maso, nevíte ani z jakého zvířete. Následují obiloviny – jaké, kolik? Vedlejší produkty ROSTLINÉHO původu – to má být co? cukry, oleje, tuky – proč, jaké, z čeho? Opravdu chcete tímto krmit svého psa? Psa – masožravce?

Tak co, není čas na změnu i té vaší konzervy?

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.