„Hřeben“ GimDog

Protože línání je náš letošní úhlavní nepřítel, rozhodla jsem se přidat malou recenzi na tento „hřeben“. V první řadě je třeba upozornit, že se vlastně vůbec nejedná o hřeben, našla jsem hned několik názvů a nejčastěji se asi používá název trimovací hrablo. Původně se jedná o prořezávač na dredy. Tobias se letos rozhodl shodit zhruba 70% chlupů a náš dosavadní dvouřadý hřeben s hroty byl málo. Letělo to z něho v chuchvalcích a konec byl v nedohlednu. Toto hrablo doporučovali majitele chlupáčů, tak jsem se ho rozhodla vyzkoušet. To od Gim Dog má několik výhod.
I když mě to stálo nepříjemný rozhovor s paní prodavačkou, která údajně stříhá psy již 15 let a tvrdila že nejlepší je jedině Furminátor (ten jsem koupila před 5 lety a byly to vyhozené peníze) tak jsem vybrala opravdu výborně. Velkou výhodou je oboustranné hrablo, kdy z jedné strany jsou hroty dál od sebe. Takže první vyčešete to nejhorší a následně to doladíte druhou/hustši stranou. Je potřeba si při česání uvědomit, že se jedná o prořezávací nože, musíte zvolit správný náklon hřebenu a především jen jemně klouzat po srsti. Hroty by se neměly dostat na kůži psa, mohou ji velmi snadno poškodit. Proto postupujte velmi opatrně a sledujte svého psa jak to snáší. 
Hrablo nádherně vyčeše veškerou „plyšákovskou“ podsadu po celém těle, včetně hustého límce ausíků a i náš drátěný ocas je teď poloviční 🙂 jako bonus má tento „hřeben“ naprosto luxusní silikonové držadlo. Neklouže a krásně se přizpůsobí tvaru ruky, po dočesání se zase po chvilce vrátí do původního tvaru. Za mě palec nahoru. Koupi rozhodně doporučuji, ve zverimexu mě vyšel na 250 Kč.

logo chovatelské stanice Original Tobias

Autor chovatelská stanice Original Tobias© 2019, veškerý textový i obrazový materiál tohoto webu podléhá autorským právům, pro jeho použití je nutné mít písemný souhlas autora.